Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Polsce grożą kary pieniężne za niewdrożenie normy dotyczącej loch

  • Autor: Bank BGŻ
  • Data: 05-03-2013, 11:20
Polska znajduje się na liście krajów, do których Komisja Europejska (KE) zaadresowała niedawno pismo wzywające do pełnego wdrożenia Dyrektywy 2008/120/WE dotyczącej dobrostanu świń. 1 stycznia 2013 r. weszły w życie nowe normy dotyczące ciężarnych loch i loszek - informuje Bank BGŻ.
Polsce grożą kary pieniężne za niewdrożenie normy dotyczącej loch

Wymagają one by zwierzęta w stadach powyżej 10 sztuk w okresie od czwartego tygodnia ciąży do jednego tygodnia przed wyproszeniem były przetrzymywane w grupie. Według danych KE nie wszystkie podmioty gospodarcze w krajach członkowskich w pełni dostosowały budynki do nowych wymogów. Wprowadza to nierównowagę konkurencyjną na rynku pod względem kosztowym.

Dlatego też KE rozważa możliwość otworzenia procedury o naruszenie przepisów (infringement procedure) wobec krajów, które nie wdrożyły Dyrektywy. Dotyczy to 9 państw (w tym Polski), którym KE dała 2 miesiące na wprowadzenie koniecznych zmian. W przeciwnym wypadku zostanie rozpoczęty kolejny etap postępowania, który może doprowadzić do nałożenia kary pieniężnej na władze danego kraju za każdy dzień zwłoki we wprowadzeniu nowych wymogów.

Przeczytaj także:

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Będą kary dla krajów, które nie dostosowały się do dyrektywy o grupowym utrzymywaniu loch?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • małgosia 2013-05-09 23:52:33

    Dawać kary!!! To jedyny argument dla tych, którzy ciągle widzą jedynie koniec własnego nosa i traktują zwierzęta jak rzeczy. KE, więcej odwagi w działaniach na rzecz dobrostanu zwierząt!

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!