Pożar ZM Biernacki w Golinie

Około godziny 5.30 służby straży pożarnej w Jarocinie zostały poinformowane o wybuchu pożarów w kompleksie hal na terenie Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Biernacki w Golinie. Pierwsze przybyłe na miejsce jednostki straży potwierdziły zgłoszenie oraz przekazały, że płomienie są widoczne oraz panuje gęste zadymienie.
Dyżurny PSP w Jarocinie wysłał na miejsce kolejne jednostki. Około godziny 7 nad ranem było ich już 14, a kolejne były w drodze.

Według wstępnych informacji do pożaru doszło w sektorze składowania materiałów poubojowych.

Pożar ZM Biernacki: Olbrzymie straty

- Spaleniu uległa hala przerobu mączki i serwerownia. Straty oszacowano na 10 milionów złotych, w tym 2 miliony budynki - podaje bryg. Tomasz Krawczyk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Jak podał portal jarocinska.pl, w działaniach uczestniczyło 65 ratowników. Akcja trwała ponad 5 godzin.

Pożar w Tarczyńskim

Przypomnijmy, że dwa miesiące wcześniej, 20 października 2022 roku wybuchł pożar w hali produkcyjnej spółki Tarczyński pod Wrocławiem. W akcji gaśniczej uczestniczyły 34 zastępy strażaków.

W pożarze zniszczeniu uległa część nowych hal produkcyjno-magazynowych wraz z dwiema nowymi liniami produkcyjnymi, z których jedna z nich uległa całkowitemu zniszczeniu, co będzie się wiązało z jej odbudową, która może potrwać do końca 2023 roku.

Firma oszacowała, że wartość kosztów usuwania skutków październikowego pożaru i nakładów związanych z odtworzeniem zniszczonego majątku wyniesie ok. 60 mln zł. Zniszczone mienie było objęte ubezpieczeniem.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl