- W Polsce mamy dobre mięso?

- Konkurencja na rynku mięsnym, dostępność mięsa z krajów trzecich, gdzie hodowla jest tańsza, powodują, że dostępne w Polsce mięso jest naprawdę wysokiej jakości. Jako producent wyrobów premium szczególną uwagę zwracamy na jakość kupowanego mięsa, bo to ono jest podstawą dobrych przetworów. Rynek się zmienia, tendencje konsumentów również, ale nadal największą sprzedaż notują wyroby w wieprzowiny. Ten rodzaj mięsa bazuje na polskiej tradycji i upodobaniu do tego smaku, który jest mocno zakorzeniony w naszym społeczeństwie, w upodobaniach kulinarnych. W ostatnich latach zauważyć można jednak, że mamy "modę na wyroby z drobiu", która z całą pewnością przyczynia się do wzrostu konsumpcji samego mięsa i wyrobów drobiowych.

- Klienci coraz świadomiej dokonują zakupów wędlin...

- Mięso i wędliny w rozumieniu rynku i producentów stają się produktem markowym, ponieważ marka coraz częściej postrzegana jest jako dowód uznania i zaufania do danego produktu. Przewagę rynkową mogą zdobyć ci gracze, którzy markę wykreowali i utrzymują poziom zaufania do niej.

- Jak Pan ocenia perspektywy dla segmentu wędlin premium?

- Polacy lubią wędliny i nie wyobrażają sobie dnia bez plasterka szynki. Nic dziwnego, że spożycie mięsa w Polsce wzrasta, czego dowodem może być stały wzrost ilości spożywanego mięsa i przetworów na jednego mieszkańca. Z roku na rok dynamika jest dodatnia. Dla konsumenta zaczyna mieć znaczenie marka, jednocześnie jest on coraz bardziej wymagający wobec producenta i produktu. Widać również, że stale rośnie segment wędlin premium i zwiększa się zainteresowanie wędlinami plastrowanymi czy paczkowanymi, którę często w wyróżniają się wielokolorowymi opakowaniami. Tu marka jest podstawą - podpisem producenta i gwarancją jakości wyrobów.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl