Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Raport: Polacy kupują produkty grillowe. Czym się kierują?

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 26-03-2013, 11:18
Kiełbasa i surowe mięso to pozycje najczęściej wymieniane przez konsumentów, którzy deklarują zakupy produktów na grill. Tylko 7 proc. zadeklarowało, że najczęściej kupuje produkty gotowe (przyprawione i marynowane przez producenta) - wynika z raportu firmy Regis.
Raport: Polacy kupują produkty grillowe. Czym się kierują?

- Badani najczęściej sięgają po produkty marki Sokołów (40 proc.). Na drugim miejscu pod względem popularności zakupu są marki Animexu (Morliny - 12 proc. i Krakus - 7 proc.). Pozostałe, znacznie rzadziej wybierane marki to Henryk Kania, Konspol, Olewnik, Cedrob. Pozostali badani wskazywali, że kupują marki regionalne (5 proc.) lub produkty innych ogólnopolskich producentów (8 proc.) - wskazuje Magdalena Nowak, dyrektor ds. marketingu Regis.

Główne wnioski z badania:
 70 proc. Polaków kupuje produkty na grilla.
 Najczęściej kupowanymi produktami są kiełbasy (w tym śląska).
 Najczęściej kupowane surowe mięso na grilla to mięso wieprzowe (60 proc. odpowiedzi).
 Najczęściej wymienianą kupowaną marką produktów (wśród kiełbas, boczków, produktów gotowych na grilla) jest Sokołów, dalej Morliny i Krakus.

Inne wnioski z badania (pełny raport i wnioski udostępnia Regis):


 Zauważono dużą różnicę w odpowiedziach przy podziale na płeć, wiek, wykształcenie, wielkość gospodarstwa, dochód badanego.
 Różnice są widoczne w zakresie kupowanych produktów, znajomości marek, nawyków zakupowych i żywieniowych.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1000 Polaków (próba reprezentatywna i ogólnopolska, losowana z rejestru PESEL). Badanie zrealizowane w lutym 2013 r. dotyczyło najbardziej popularnych kategorii mięsa na grilla kupowanego przez konsumentów, a także ulubionego rodzaju kiełbas, marek producentów mięsa i skojarzeń z grillowaniem.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!