Uwaga na salmonellę na skorupkach jaj 

Inspekcja Weterynaryjna poinformowała, że jaja konsumpcyjne w opakowaniach po 6 sztuk pochodziły z tej samej fermy oraz zostały zniesione w tym samym terminie.

Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Salmonella na skorupkach jaj - szczegóły produktu

Chodzi o Jaja Królewskie klasa A, klasa wagowa>60 g; jaja różnej wielkości oraz o Mazowieckie Jaja klasa A, 6 świeżych jaj, klasa wagowa >50 g, jaja różnej wielkości.

Najlepiej spożyć przed: 18.06.2023.

Kod na skorupkach jaj: 3PL14371391.

Producent: Firma Handlowa "KOKO" Zakład Pakowania Jaj Grzegorz Jabłoński Straszewy 28, 09-304 Lubowidz, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14375909.

Wycofanie jaj z obrotu. Salmonella na skorupkach

Właściciel Zakładu Pakowania Jaj KOKO, prowadzi wycofanie wyrobu niezgodnego (Jaja Królewskie opakowanie 10szt., Mazowieckie Jaja opakowanie 6szt.) z rynku – jaja zostaną następnie przekazane do utylizacji.

Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające. Stwierdzono błędy w znakowaniu kwestionowanych jaj – biorąc pod uwagę datę zniesienia jaj ich data minimalnej trwałości powinna być ustalona na dzień 10.06.2023, a właściwy kod na skorupkach to 3PL14371311.

Salmonella - zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl