Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Spadek eksportu żywca wołowego z Irlandii

  • Autor: FAMMU/FAPA
  • Data: 29-01-2013, 18:45
W minionym roku Irlandia wyeksportowała nieco ponad 160 tys. sztuk żywca wołowego, co stanowiło 50 proc. eksportu z 2010 r. - podaje FAMMU/FAPA na podst.: thecattlesite.com.

W porównaniu z poziomem eksportu z 2011 r. (215 tys. sztuk), handel żywcem w 2012 r. zmniejszył się o 25 proc. W ostatnich latach najwięcej bydła wyeksportowano z Irlandii w 2010 r. (340 tys. sztuk, z czego prawie połowę stanowiły cielęta).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W minionym roku dramatycznie spadła także wielkość wywozu cieląt z Irlandii, o 57 proc. do ponad 38 tys. sztuk. Eksport cieląt odsadzonych oraz bydła rzeźnego obniżył się łącznie o 14 proc.

Zdaniem analityków irlandzkich, wysokie ceny cieląt sprawiały, że były one mniej konkurencyjne cenowo w porównaniu z poprzednimi latami. Ceny cieląt płci męskiej rasy holsztyńsko-fryzyjskiej wynosiły wiosną zeszłego roku średnio 190 EUR/sztukę, podczas gdy przed rokiem kształtowały się na poziomie do 130 EUR/sztukę. W 2012 r. irlandzki żywiec cielęcy trafiał przede wszystkim do Holandii i Belgii, jednakże wywóz w tych kierunkach obniżył się odpowiednio o 56 proc. oraz 68 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!