W I półroczu 2017 roku WH Group odnotowała 557 mln dolarów zysku netto, co oznacza 4,07 dolara na akcję. To znacznie poniżej rynkowych oczekiwań. Analitycy ankietowani przez Bloomberg News przewidywali zysk na poziomie 615 mln dolarów.

Grupa zaproponowała akcjonariuszom dywidendę w wysokości 0,05 dolara za akcję, czyli w tej samej wysokości co po I półroczu 2016 roku. W I półroczu 2016 roku zysk Grupy wyniósł 551 mln dolarów.

Podczas prezentacji wyników finansowych, Wan Long, prezes WH Group, przyznał, że ocenia ryzyko wojny handlowej między USA i Chinami jako niskie. 

Zapytany o perspektywy ekspansji Grupy w Europie ocenił, że będzie ona przebiegała "bardzo sprawnie" - Przy bardzo niskich kosztach produkcji żywności w Chinach jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, aby rozwijać się na rynkach zagranicznych. Od tej chwili wszystkie nasze przejęcia będziemy realizować poprzez Smithfield Foods - dodał.

WH Group przejęło amerykańską spółkę Smithfield Foods w 2013 roku za 4,7 mld dolarów. WH (do 2013 r. pod nazwą Shuanghui International), która zaczynała od małego zakładu produkcji wieprzowiny w Henan jest dziś jej największym producentem i przetwórcą na świecie. Podstawową działalność firmy stanowi sprzedaż pakowanych produktów mięsnych, które odpowiadają za połowę obrotów Grupy w I półroczu 2017, tj. 5,5 mld dolarów.

Wan zapowiedział także, że WH Group będzie optymalizować swoje portfolio, ale produkty z wieprzowiny zawsze będą stanowić podstawę działalności firmy.

W czerwcu Chińczycy sfinalizowali zakup trzech polskich spółek zajmujących się przetwórstwem mięsa Pini Polska, Hamburger Pini i Royal Chicken, a transakcje przeprowadzono przez Smithfield, zgodnie z oświadczeniem Grupy WH.

Poza działalnością operacyjną w USA i Polsce, Grupa prowadzi również wspólne przedsięwzięcia w dwóch spółkach wieprzowych w Meksyku, w tym w Granjas Carroll de Mexico i Norson Holdings, które sprzedają żywą wieprzowinę głównie do Meksyku, jednego z największych rynków konsumpcji wieprzowiny na świecie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl