Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Mięso

Wielkopolska: Zatrzymano dużego producenta mięsa na kebab

  • Autor: PAP
  • Data: 18-01-2021, 11:29
Funkcjonariusze ABW i KAS zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej z woj. wielkopolskiego, dokonującej przestępstw skarbowych. Jej szef był liderem sprzedaży mięsa na kebab na skalę europejską. Przestępcy mieli zaniżać wartość eksportowanego towaru i narazić Skarb Państwa na 3 mln zł strat.
Wielkopolska: Zatrzymano dużego producenta mięsa na kebab
Jeden z zatrzymanych prowadził zakład, który był jednym z liderów sprzedaży mięsa na kebab na skalę europejską. fot. shutterstock

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Jak przekazał PAP w poniedziałek Stanisław Żaryn rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, grupa przestępcza, w której skład wchodziły zatrzymane przez ABW osoby mogła działać na terenie województwa wielkopolskiego od 2012 roku. Z ustaleń PAP wynika, że liderem grupy był pochodzący z Turcji obywatel Niemiec, właściciel firmy z okolic Krotoszyna handlującej mięsem na kebab na skalę europejską.

"Członkowie grupy czerpali korzyści majątkowe z popełnianych przestępstw skarbowych dokonywanych w wyniku pozaewidencyjnego obrotu mięsem. Poprzez kontrolowaną przez siebie sieć firm, towar był dostarczany na teren Unii Europejskiej, jak i poza jej granice, przy czym jego faktyczna ilość była zaniżana" - podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (67)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Czytelnik 2021-01-18 17:41:38

    To już po kebabach.....

    Odpowiedz
    • Bbbb 2021-01-18 21:36:01

      W gotowce prawie 16 mln PLN a skarb Państwa uszczuplony o 3 mln.... Coś to się kupy nie trzyma...

      Odpowiedz
      • Domin 2021-01-19 02:51:48

        Bo od 16 mln nie zapłacisz 16 mln podatku :D

      • Marcin 2021-01-19 14:19:35

        Wiesz ile wynosi VAT?

      • rynio 2021-01-19 18:52:00

        Zawsze tak się ribi. W trakcie śledztwa mogą wyjść o wiele większe oszóstwa,dlatego się zabezpiecza ile się tylko uda przechwycić.

  • Jakub 2021-01-18 18:07:19

    Wielki sukces... Kraj tonie w chaosie, wyborów ktorych nie bylo kosztowaly 27 razy wiecej, ale wlasciciela kebaba trzeba zamknac.... Oklaski na stojąco

    Odpowiedz
    • Pierdoń 2021-01-18 20:03:15

      No dlatego nazistów z POlszewi trzeba zamknąć razem z ich rodzinami,żeby się ta zaraza nie rozpowszechniała.

      Odpowiedz
      • Polak 2021-01-19 00:38:47

        Jeszcze będziesz płakał.. Po Obecnych rządach... PO było dramatyczne.. Ale od obecnych mógłby się uczyć nawet PZPR...

      • Szef666 2021-01-19 18:32:59

        Akurat nazi to z drugiej strony.

      • Afam 2021-01-21 12:48:41

        Z rodzinami pozamykac. Coś mi się wydaje że twoje korzenie to sb, NKWD. Jak piszesz takie rzeczy. Czysty komuch

    • Asci 2021-01-18 21:56:04

      Właściciela kebaba?Zrozumiałeś coś z tego artykułu? Nie sądzę.

      Odpowiedz
    • Kolo 2021-01-19 20:36:18

      Co to jest ta kasa za wybory w porownianiu z dotacjami dla zlodzieja rydzyka 2mld na tvp i innymi machlojkami. A co jeszcze przed nami..

      Odpowiedz
    • Michał 2021-01-19 21:38:46

      Czyli powinni przestać łapać bandziorów.. Przestań brać narkotyki bracie.

      Odpowiedz
      • Yzk 2021-01-20 08:44:10

        Jakich bandziorów? Po prostu ktoś z góry nie dostał % i poszło zlecenie do skarbówki. Ofiara jest, więc przepis jakiś się znajdzie. Bandziory to Ci co okradają w imię prawa. Cofamy się do czasów inkwizycji.

  • Gosiach43 2021-01-18 18:53:00

    A moze przy okazji trzebaby bylo zająć sie może Polakami którzy dostarczali w takim razie ma lewo.mięso do tych kebabów? Skoro on zaniżał to miał z czego ,więc nie tylko Turek ale dostawca mięs jest też oszustem podatkowym

    Odpowiedz
    • Artur 2021-01-18 19:26:24

      Turek zaniżał obroty, dostawca nie ma z tym nic wspólnego, przydałoby by się trochę myślenia przed napisaniem bzdury

      Odpowiedz
      • Tomek 2021-01-26 10:56:06

        Żeby móc zniżyć obroty musiałby kupować mięso bez FV.... Gdyby brał na FV ilość mięsa odpowiadającą produkcji na znacznie wyższym poziomie i nie wykazywał strat (slowo klucz) to sam by się wkopał.

  • Czytelnik65 2021-01-18 19:08:42

    Akcje służb przeciw łamiącym prawo jest słuszna. Lecz w tym państwowym chaosie gdzie politycy decydują o nas to nie jest pocieszające.

    Odpowiedz
  • Kiszka 2021-01-18 20:05:07

    Były minister zdrowia na kupił złomu kasę łyknął i jest git a kebab pewnie się z kocorem nie podzielił.

    Odpowiedz
    • KIM 2021-01-19 19:48:29

      Układ zamknięty.

      Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?