Grupa PHW postrzega projekt jako kolejne wyzwanie i szansę dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację prowadzonej działalności w sektorze produktów convenience i asortymentu wegańskiego. Amerykanie skorzystają z atrakcyjnego know–how i ekspansywnej sieci dystrybucji niemieckiego partnera strategicznego.

Dla kalifornijskiego Beyond Meat moment wejścia na rynek europejski poprzez dystrybucję w Niemczech to ważny etap w ekspansji międzynarodowej i być może przełomowy moment w historii firmy. Z kolei dla niemieckiego potentata jest to kolejny krok w niecodzienne projekty. Wcześniej Grupa PHW zainwestowała w izraelski startup SuperMeat, który niebawem ma dostarczać na rynek mięso wyhodowane w laboratorium (czytaj więcej)

Ideą projektów realizowanych przez Beyond Meat jest zastąpienie białka zwierzęcego mięsem wytwarzanym z roślin. W swoim portfolio firma posiada szereg innych produktów z „mięsa drobiowego i wołowego” oraz zapowiada wprowadzenie „kiełbas” na bazie roślin. W Stanach Zjednoczonych produkty tej firmy posiada w swojej ofercie ponad 25 tysięcy sklepów spożywczych i restauracji.

Grupa PHW od 2002 roku jest właścicielem szczecińskich zakładów Drobimex.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl