Wyciek amoniaku w zakładzie mięsnym Animex Foods

Do wycieku amoniaku doszło w piątek po południu na terenie zakładu spółki Animex Foods przy ul. Krańcowej w Starachowicach.

Starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy świętokrzyskiej poinformował, że na miejsce została wezwana specjalna jednostka ratownictwa chemicznego PSP ze Skarżyska-Kamiennej.

Starachowice: Wyciek amoniaku w zakładzie Animeksu

"Ewakuowano 609 pracowników. Cztery osoby uskarżały się na duszności drapanie w gardle. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Prowadzą obecnie działania tylko w pomieszczeniu, w którym doszło do wycieku" - przekazał starszy kapitan Bajur.

Część z ewakuowanych pracowników wróciła już na stanowiska pracy.

Animex komentuje wyciek amoniaku w Starachowicach

W przesłanym naszej redakcji oświadczeniu Animex Foods potwierdza, iż w dniu 17 marca 2023 roku ok. godz. 14:15 w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach doszło do wycieku amoniaku.

- Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem. W trybie natychmiastowym włączono awaryjny system wentylacyjny, ewakuowano wszystkich pracowników oraz zawiadomiono właściwe służby - informuje Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy oraz dyrektor ds. public i government relations Grupy Animex.

Animex o wycieku gazu

Dominiak wskazuje ponadto, że Grupa Techniczna Zakładu zabezpieczyła wyciek oraz instalację przed eskalacją zagrożenia.

- Po zgłoszeniu na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna, która przystąpiła do dalszych czynności. W wyniku wycieku gazu cztery osoby zostały objęte opieką medyczną. Firma pozostaje w stałym kontakcie z pracownikami, którzy wymagali pomocy lekarskiej. Ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podsumował przedstawiciel Grupy Animex.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl