Złodzieje sklepowi mają słabość do łososia i drogich alkoholi
- Autor: oprac. A.Wrona
- Data: 27-01-2022, 11:08

Cena łososia
Łosoś jest jednym z najdroższych produktów rybnych, a jego ceny nadal będą wzrastać. Zdaniem analityków z holenderskiego banku Rabobank, w tym roku powrócą one do najwyższych jak dotąd notowanych poziomów z 2016r . Może to oznaczać, że nieuczciwi konsumenci jeszcze w większym stopniu zainteresują się wyrobami z łososia, na co zwrócić uwagę powinni szczególnie sprzedawcy detaliczni.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
– Choć napotkać można na przypadki zorganizowanych kradzieży łososia, sięgających milionów złotych strat, to jednak z największą skalą kradzieży produktów spożywczych premium mamy do czynienia już bezpośrednio w sklepach, do których one trafiają. Etykiety przeciwkradzieżowe w technologii RF do kontaktu z żywnością, a także etykiety z zakodowanymi informacjami o pochodzeniu produktu, czy dacie przydatności, pozwalają śledzić i zapobiegać takim nadużyciom już od chwili produkcji – tłumaczy Katarzyna Chapman, Source Tagging Business Development Manager z Checkpoint Systems.
Jak informuje serwis www.salmonbusiness.com tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni stycznia 2021 do Polski zaimportowano 10 880 ton łososia od norweskich eksporterów wobec 4713 ton rok wcześniej, co oznacza wzrost o 130%.
Polska jest jednym z czołowych producentów jak i eksporterów łososia. W publikacji Komisji Europejskiej pt. The EU Fish Market – 2020 Edition , zostaliśmy sklasyfikowani pośród największych eksporterów wyrobów z łososia na terenie UE, wraz z Wielką Brytanią, Danią, Holandią, Niemcami i Francją. Jesteśmy głównym i bezkonkurencyjnym dostawcą wyrobów z łososia dla Wietnamu. Tylko do krajów Wspólnoty Europejskiej eksportujemy łososia o wartości blisko 2,2 miliardów euro – to więcej niż Wielka Brytania, Francja, Portugalia czy Włochy.
Kradzieże w sklepach
Jak wynika z badania „Retail Security in Europe” przeprowadzonego przez Crime&tech, spółkę spin-off Università Cattolico del Sacro Cuore – Transcrime, przy wsparciu Checkpoint Systems, pięć najczęściej kradzionych kategorii produktów spożywczych to: alkohole, sery, wyroby mięsne, słodycze oraz ryby w puszkach. W Polsce, ze względu na postępującą inflację i wzrosty cen, można stwierdzić, iż liczba incydentów związanych z kradzieżą żywności, szczególnie tej drogiej, będzie rosnąć.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Ceny łososia wzrosną? Duży producent nie ma złudzeń
-
Dyrektor Mowi o inwestycjach w Polsce, planach i przyszłości firmy (wywiad)
-
Sieradz: Ukradł butelkę wódki i kilkaset zł w sklepie z alkoholem. Jest już w areszcie
-
Rozbój w sklepie - bandyta groził ekspedientce młotkiem i ukradł piwo
-
Pracownicy ubojni k. Nidzicy zatrzymani za kradzież 2,5 tony mięsa
-
Rozprzestrzenia się wirus atakujący łososie
-
Łódzkie: 60-latka zabrała ze sklepu saszetkę z 18 tys. zł
-
Cargill chce zmniejszyć wpływ hodowli łososia na środowisko
-
Policjantka próbowała ukraść alkohol w Biedronce
-
Jurassic Salmon: Pandemia zweryfikowała nasze plany inwestycyjne na 2020 rok
- Pomoc KE dla Ukrainy zagrozi polskiemu drobiarstwu?
- Wpływ wojny na rynek żywnościowy przejawia się na kilku płaszczyznach
komentarze (0)