Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Mięso

ZM Henryk Kania są w upadłości. KNF nałożyła na nie karę 1,5 mln zł. Za co?

  • Autor: Agata Kinasiewicz
  • Data: 20-01-2023, 15:57
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że nałożyła na Zakłady Mięsne trzy kary o łącznej wysokości prawie 1,5 mln zł. Chociaż spółka od 2020 roku jest w likwidacji, nie oznacza to braku problemów.
ZM Henryk Kania są w upadłości. KNF nałożyła na nie karę 1,5 mln zł. Za co?
Zakłady Mięsne Henryk Kania ukarane przez KNF/ fot. Shutterstock

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że wydała 2 grudnia 2022 r. decyzję nakładającą na Zakłady Mięsne Henryk Kania SA w upadłości kary pieniężne w wysokości:

  • I. 50 000 zł za niewykonanie obowiązku informacyjnego w związku z nieprzekazaniem Komisji, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2015 r.
  • II. 710 000 zł za niewykonanie obowiązku informacyjnego w związku z nieprzekazaniem Komisji, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu rocznego za 2016 r.
  • III. 710 000 zł za niewykonanie obowiązku informacyjnego w związku z nieprzekazaniem Komisji, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu rocznego za 2017 r.,

Jak tłumaczy KNF, stanowiło to naruszenie art. 56 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!