Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Mięso

ZM Henryk Kania są w upadłości. KNF nałożyła na nie karę 800 tys. zł. Za co?

  • Autor: AK
  • Data: 27-09-2022, 10:00
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że wydała decyzję nakładającą na Zakłady Mięsne Henryk Kania SA w upadłości kary pieniężne o łącznej wysokości 800 tys. zł.
ZM Henryk Kania są w upadłości. KNF nałożyła na nie karę 800 tys. zł. Za co?
Komisja Nadzoru Finansowego ukarała ZM Henryk Kania w upadłości dwiema karami/ fot. Shutterstock

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

KNF nałożyła dwie kary na ZM Henryk Kania

Łącznie KNF ukarała ZM Henryk kania za dwie sprawy. Kara 500 000 zł nałożona została „za brak niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej powstałej 31 grudnia 2017 r. o prolongacie przez Emitenta [ZM Henryk Kania – przyp. red.] spłaty zobowiązania Rubin Energy sp. z o.o. w 2017 r. oraz 31 grudnia 2018 r. o prolongacie przez Emitenta spłaty zobowiązania Rubin Energy w 2018 r.”.

Z kolei kara 300 000 zł nałożona została „za brak niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej powstałej 29 listopada 2018 r. o zagrożeniu niewypłacalnością związaną z naruszeniem umowy o kredyt odnawialny w rachunku bieżącym, dotyczącym maksymalnego poziomu należności przysługujących od Rubin Energy, które spowodowało powstanie ryzyka utraty możliwości korzystania przez Emitenta z linii kredytowej w Banku Handlowym SA”.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!