Usytuowana w Polsce rodzinna firma z ponad 30 - letnim doświadczeniem staje się głównym europejskim graczem z daleko sięgającymi aspiracjami. Początkowo pierwszy i największy producent osłonek poliamidowych w Polsce, od 1998 roku firma skupiła się na rozwoju szerokiego portfolio barierowych folii opakowaniowych, w którego skład wchodzą obecnie folie do termoformowania, laminaty, rękawy termokurczliwe oraz najnowocześniejsze możliwości druku i laminacji.

Zbiegając się z 20 rocznicą swojej pierwszej ekspansji w stronę ekstruzji folii, w pierwszym kwartale 2018 r. Supravis uruchomi nową 11-warstwową wysoko-barierową linię cast do produkcji folii, która będzie najbardziej zaawansowaną technologicznie instalacją tego typu na świecie. „Posiadamy obecnie dwie linie cast do produkcji folii barierowych, więc inwestycja w trzecią była dla nas naturalnym krokiem. Mamy nie tylko duże doświadczenie w samym procesie, ale nasze unikalne know-how pozwoliło nam na współpracę z producentem linii nad dopracowaniem najdrobniejszych detali nowej linii tak, aby była jak najbardziej dostosowana do naszych wymagań” mówi Tomasz Kończal, Dyrektor Produkcji w Supravis.

Nowa instalacja doda 10.000 ton wydajności w produkcji folii do termoformowania, podwajając tym samym obecne moce produkcyjne firmy. Pozwoli także na opracowanie zupełnie nowych struktur folii, których nie ma jeszcze na rynku. Krzysztof Kończal, Dyrektor Handlowy w Supravis, przyznaje, że „kilka lat temu trudno było wytłumaczyć zalety 11-warstwowych struktur niektórym klientom, ale obecnie rynek rozwinął się na tyle, aby zrozumieć, że zaawansowane technologicznie folie zapewniają lepszą wydajność przy zredukowanym koszcie, przekładając się na znaczące oszczędności dla producentów.”

Będąca strategicznie ważnym krokiem dla firmy Supravis, ta 11-warstwowa linia jest jedynie częścią ambitnego programu inwestycyjnego. W 2015 roku firma wzmocniła swój dział laminatów wysoko-barierowych inwestycją w 10-kolorową drukarkę flexo, wysoko-wydajny laminator, a przede wszystkim w 9-warstwową linię blown do produkcji folii, która umożliwia firmie produkcję wszystkich folii barierowych na miejscu. W ubiegłym roku firma dodała również 11-warstwową linię do produkcji rękawów termokurczliwych rozwijając w ten sposób istniejącą już 7-warstwową instalację. W połowie 2018 roku firma uruchomi dodatkową linię do produkcji rękawów termokurczliwych, sprowadzając ogólną wartość inwestycji w okresie trzech lat do ponad 25 milionów EUR.

Mateusz Gąsior, Prezes Zarządu Supravis Group, podsumowuje ten proces następująco: „Chociaż te inwestycje są imponujące jeśli chodzi o czas ich realizacji oraz wartość pieniężną, są tak naprawdę odbiciem dość konserwatywnego strategicznego podejścia, gdzie zamiast rozszerzać działalność na nowe segmenty rynkowe, skupiamy się na naszych mocnych stronach i inwestujemy z przekonaniem w rzeczy, w których jesteśmy dobrzy”.

Z globalną bazą klientów i prawie 60% obrotów pochodzącymi z eksportu, Supravis Group jest nastawiona na zwiększanie swojego udziału na istniejących rynkach jak również na konkurowanie z czołowymi graczami na nowych rynkach. Wykorzystując swoją konkurencyjną bazę kosztową oraz wygodną lokalizację w sercu Europy, firma wydaje się być głównym beneficjentem potencjalnego wysokiego wzrostu w tej branży.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl