Austria podkreśla znaczenie sektora mleczarskiego w Europie
- Autor: portalspożywczy.pl/EDA
- Data: 09-11-2018, 15:13

Po objęciu prezydencji UE, Austria może budować na bazie prac wykonanych przez Bułgarię i Estonię nad wieloma złożonymi zagadnieniami o geopolitycznycm znaczeniu, spośród których można wymienić takie wyzwania dla Europy jak bezpieczeństwo i migracja lub Agenda 2030” Organizacji Narodów Zjednoczonych dla zrównoważonego rozwoju.
“Europa, która chroni” będzie włączać także drażliwe dyskusje nad następnymi Wieloletnimi Ramami Finansowymi dla Unii oraz zarządzaniem procesem Brexitu (w 2017, austriackie produkty mleczne warte ponad 12 milionów euro były importowane przez UK).
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
“Europa, która chroni ” musi być silną Unią Europejską: w czasach gdy projekt Europejski stracił swoją popularność w części Europy, Austriacka Prezydencja jest wzywana do ochrony i rozwoju Europejskiego projektu.
W ostatnich latach różne narodowe podejścia osłabiły zasadę Jednolitego Rynku (obowiązkowe znakowanie pochodzenia czy dyskryminujące nazewnictwo wartości odżywczych). Produkty austriackiego mleczarstwa warte ponad 1 miliard euro są sprzedawane każdego roku w ramach Jednolitego Rynku UE – to jest około 40% udział w przychodach austriackiej laktosfery.
Na poziomie międzynarodowym widzimy bezprecedensowy postęp w negocjacjach handlowych (eksport produktów austriackiego mleczarstwa do krajów trzecich stale rośnie i w 2017 r. osiągnęło wartość 113 mln euro). W odniesieniu do rozwoju silnego sektora mleczarskiego, Austria ma imponujące osiągnięcia – bazujące na jakości swoich produktów mlecznych, na Jednolitym Rynku UE, w ramach naszej Wspólnej Polityki Rolnej oraz na arenie handlu międzynarodowego.
Austria będzie budowała na postępie osiągniętym przez Bułgarską i Estońska Prezydencję, takim, jak bezpieczeństwo, migracja czy Agenda 2030 Narodów Zjednoczonych dla zrównoważonego rozwoju. W odniesieniu do mleczarstwa i rolnictwa, ostatnie legislacyjne propozycje Komisji Europejskiej, zwłaszcza ‘reforma Hogana’ Wspólnej Polityki Rolnej (‘Przyszłość Żywności i Gospodarki Rolnej’), propozycja Europejskich ram dla blokowania Nieuczciwych Praktyk Handlowych, a także Plan UE dot. Białka będą wymagały od Austriackiej Prezydencji używania narzędzi dyplomatycznych. Wobec wyborów w UE zaplanowanych na koniec 2019 r., oraz do Komisji Europejskiej pod koniec 2019r., ramy czasowe na dyskusje są bardzo napięte.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Antidotum na problemy energetyczne branży mleczarskiej
-
mleczna środa
Mleczarstwu grożą limity na pobór energii
-
Co będzie gdy mleczarniom zabraknie energii?
-
Przerwy w dostępie do energii to katastrofa dla mleczarstwa
-
Nowy wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZPPM
-
19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już 7-8 września
-
Agnieszka Maliszewska w debacie o kryzysie żywnościowym w Paryżu
-
W mleczarstwie rośnie presja kosztowa (analiza)
-
Najbardziej zdrożeją produkty z frakcjonowania mleka
-
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej 7-8 września 2022 r. w Białymstoku
- Transport zboża z Ukrainy. Trudne "wąskie gardła"
- Firmy spożywcze i handlowe w I półroczu: przejęcia, inflacja, wojna
komentarze (0)