Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Austria podkreśla znaczenie sektora mleczarskiego w Europie

  • Autor: portalspożywczy.pl/EDA
  • Data: 09-11-2018, 15:13
W lipcu 2018 Austria objęła Prezydencję Rady Unii Europejskiej po raz trzeci. Priorytetowymi celami Austriackiej Prezydencji na polu rolnictwa będzie modernizacja Wspólnej Polityki Rolnej po 2020, jak również propozycje Komisji dot. łańcucha dostaw żywności – czytamy w publikacji EDA.
Austria podkreśla znaczenie sektora mleczarskiego w Europie
Fot. Shutterstock

Po objęciu prezydencji UE, Austria może budować na bazie prac wykonanych przez Bułgarię i Estonię nad wieloma złożonymi zagadnieniami o geopolitycznycm znaczeniu, spośród których można wymienić takie wyzwania dla Europy jak bezpieczeństwo i migracja lub Agenda 2030” Organizacji Narodów Zjednoczonych dla zrównoważonego rozwoju.

“Europa, która chroni” będzie włączać także drażliwe dyskusje nad następnymi Wieloletnimi Ramami Finansowymi dla Unii oraz zarządzaniem procesem Brexitu (w 2017, austriackie produkty mleczne warte ponad 12 milionów euro były importowane przez UK).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

“Europa, która chroni ” musi być silną Unią Europejską: w czasach gdy projekt Europejski stracił swoją popularność w części Europy, Austriacka Prezydencja jest wzywana do ochrony i rozwoju Europejskiego projektu.

W ostatnich latach różne narodowe podejścia osłabiły zasadę Jednolitego Rynku (obowiązkowe znakowanie pochodzenia czy dyskryminujące nazewnictwo wartości odżywczych). Produkty austriackiego mleczarstwa warte ponad 1 miliard euro są sprzedawane każdego roku w ramach Jednolitego Rynku UE – to jest około 40% udział w przychodach austriackiej laktosfery.

Na poziomie międzynarodowym widzimy bezprecedensowy postęp w negocjacjach handlowych (eksport produktów austriackiego mleczarstwa do krajów trzecich stale rośnie i w 2017 r. osiągnęło wartość 113 mln euro). W odniesieniu do rozwoju silnego sektora mleczarskiego, Austria ma imponujące osiągnięcia – bazujące na jakości swoich produktów mlecznych, na Jednolitym Rynku UE, w ramach naszej Wspólnej Polityki Rolnej oraz na arenie handlu międzynarodowego.

Austria będzie budowała na postępie osiągniętym przez Bułgarską i Estońska Prezydencję, takim, jak bezpieczeństwo, migracja czy Agenda 2030 Narodów Zjednoczonych dla zrównoważonego rozwoju. W odniesieniu do mleczarstwa i rolnictwa, ostatnie legislacyjne propozycje Komisji Europejskiej, zwłaszcza ‘reforma Hogana’ Wspólnej Polityki Rolnej (‘Przyszłość Żywności i Gospodarki Rolnej’), propozycja Europejskich ram dla blokowania Nieuczciwych Praktyk Handlowych, a także Plan UE dot. Białka będą wymagały od Austriackiej Prezydencji używania narzędzi dyplomatycznych. Wobec wyborów w UE zaplanowanych na koniec 2019 r., oraz do Komisji Europejskiej pod koniec 2019r., ramy czasowe na dyskusje są bardzo napięte.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!