Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Partner serwisu

partner serwisu
Mleko

Ceko: Informacja MRiRW o importerach mleka to manipulacja

Ze zdumieniem przeczytałem wiadomość zamieszczoną na stronie MRiRW pod znamiennym tytułem „Jedni wspierają a dla innych liczy się tylko zysku”. Artykuł godzi w dobre imię firmy Ceko Sp. z o.o. insynuując, że spółka kupując mleko z zagranicy działa na niekorzyść polskich rolników – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Dariusz Zieliński, prezes Ceko.

Ceko: Informacja MRiRW o importerach mleka to manipulacja
Dariusz Zieliński, prezes Ceko

Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 23-04-2020, 15:04

- Po pierwsze, jest to przykład typowej manipulacji w oparciu o niepełne dane, bowiem podajecie państwo zakup za cały pierwszy kwartał podczas, gdy pandemia w Polsce rozpoczęła się w pierwszej połowie marca. Po drugie - w przypadku Ceko zakup był jednorazowy i dotyczył mleka ekologicznego, które w Polsce nie jest dostępne na wolnym rynku – podkreśla Zieliński.

Zwraca uwagę, że podmioty mleczarskie w Polsce eksportują często ponad 30 proc. swojej produkcji, więc w tym świetle kwestionowanie swobodnego przepływu towarów w ramach Unii Europejskiej jest de facto działaniem na szkodę całej branży – bo proszę sobie wyobrazić publikację importerów towarów nabiałowych z Polski w każdym z krajów unijnych jako przykład działania wbrew gospodarce danego kraju….

- W związku z powyższym domagam się natychmiastowej usunięcia tego artykułu ze stron MRiW lub, co najmniej, zmiany jego wydźwięku i doprecyzowania faktów, w przeciwnym razie rozważę podjęcie kroków prawnych – mówi prezes Ceko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

Ceko RSS ALERT    /    Dariusz Zieliński RSS ALERT    /    import mleka RSS ALERT    /    mleko ekologiczne RSS ALERT

KOMENTARZE (11)

  • Jerzy 2020-04-23 18:31:07
    To niestety pan jest manipulatorem .Czy zakup jednorazowy za granicą mleka to nie jest w ogóle zakup mleka ? ? ? . To w takim razie ile razy trzeba zakupić tego mleka ? ? ? .
    • Waldek 2020-04-23 18:43:19
      Do Jerzy ---------------- w ogóle tego nie rozumiesz !!!!!!!!!!!! skoro nie było możliwości zakupu mleka przed pandemią ------ to przy exporcie produktów z Polski ponad 49 % ------ to przestępstwo ??????? W kraju jest nadprodukcja 40% !!!!!! Co by się stało gdyby wszyscy zamknęli granice przed nami ????????/ to cena mleka może by była ? ----0.50 gr. Zatem zamilcz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • tadeo 2020-04-23 19:58:51
    Mleko tzw. ekologiczne z importu, to jest niezły przekręt i dziwię się że tym nikt tym tematem się nie zajął , chodzi mi tu o służby nadzorujące tą produkcję. Z drugiej strony są konsumenci którzy kupują to g###o płacąc dużo więcej. Pracuję w branży znam gosp. ekologiczne i nie napiłbym się mleka od nich.
  • Ryszard 2020-04-24 09:16:03
    Niech Pan podejmuje kroki prawne. Stwierdzenie, że dla funduszu investycyjnego private equity ważne są serki, a nie zysk nie da się utrzymać. I to nie tylko przez fakt sprowadzania mleka z zagranicy, ale też przez fakt, że poszczególne fundusze tego właśnie konkretnego funduszu zarejestrowane są czy to na Cyprze, czy w Holandii, więc w żadnym razie nie wspierają polskiego państwa
    • cukrownik 2020-04-24 10:32:33
      Nie o tym jest artykul - to informacja o imporcie a nie o siedzibie firmy. Poza tym - przykro powiedziec, ale dla wszystkich firm zysk jest jedna z najwazniejszych czynnikow - a jak nie jest - to dzialaja na szkode wlascicieli - w przypadku spolek skarbu panstwa - takze na szkode obywateli. Mozna miec dlugofalowe strategie i rezygonowac z czesci zysku dla wsparcia wlasnych dostawcow, co przyniesie zysk w przyszlosci - ale to tyle. Co dla zakupow mleka z gospodarstw ekologicznych - cokolwiek sie o nim mysli - niestety takie sa realia - tak samo mamy z cukrem - sami nie produkujemy - choc spora nadwyzka - jest popyt - wiec sie ekologiczny produkt importuje - jednoczesnie eksportujac znacznie tanszy standardowy produkt. Takie sa realia - wiec powiem szczerze - chcialabym znac prawde w tej kwestii I wyjasnienia ministra.
      • Wil 2020-04-24 20:28:33
        Szczególnie w trudnych czasach broń kolego naszych polskich producentów. Tak robią wszyscy nasi sąsiedzi, dziwne że tego nie rozumiesz. Aż strach pomyśleć co będzie w przyszłości. Wasze pokolenie myśli tylko o sobie a państwo traktujecie jako zło konieczne. Bardzo żle to wróży, ale to już wasz problem!
      • Ryszard 2020-04-24 23:23:40
        A czym jest w takim razie rejestrowanie firm w rajach podatkowych - wspieraniem własnego państwa, czy optymalizacją zysku? W przypadku Ceko jest to optymalizowanie zysku partnerów, którzy powierzyli kapitał funduszowi private equity o nazwie Avallon.
    • Bronek 2020-04-24 11:00:20
      Ceko jest dużym eksporterem serów, mozzareli i zagęszconej serwatki. A sprowadza śladowe ilości jako spełnienie specyficznego zamówienia polskiego kontrachenta. Cymbały pisowskie. Napuszcać ludzi na siebie i tak trwać na stołkach
  • Waldek 2020-04-24 10:51:12
    granicy czeskiej. Po polskiej stronie nie ma mleka w skupie, więc kupuje u czechów. I co, ma je wozić z Pomorza? Lanteria to włoska mleczarnia. Leży na granicy z Niemcami. Całe mleko zawsze przywoziła z Niemiec i całość produkcji sprzedaje we Włoszech. Ci (...) pisowscy napuszczają rolników na wybory d...py .Ot cały przekaz .Debile!
  • Beata 2020-04-24 23:30:03
    Ceko -przyglądając się tabeli niewiele tego mleka zakupiło w porównaniu z innymi, więc o co chodzi ! Taka jest prawda liczby nie kłamią! Prezes zarzuca Ministrowi że kłamie to chyba przesadza! Nie ma się co tak ekscytować, ale wielu Polaków chciałoby wiedzieć jak to jest w dalszej perspektywie, bo wszystkie te spółdzielnie chwalą się, że produkują z polskiego mleka! My tylko sprawdzamy, a nie możemy tego wiedzieć ? Czy to tajne?Postuluję aby takie dane były dostępne!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.231.21.83