Spotkaniu przewodniczył MEP Sorin Moisă (EPP, Rumunia), Stały Sprawozdawca INTA dla Australii.

Dr Louise Curran z Toulouse Business School przedstawiła prezentację, a panel w którym brał udział główny negocjator UE ds. TFA UE-Nowa Zelandia.Peter Berz z DG Trade, naświetlił zagadnienia dot. negocjacji. Następne rundy spotkań pomiędzy UE i Australią oraz UE i Nową Zelandią są planowane na luty i marzec. Jak dotąd, nie zmieniono zgłoszeń dostępu do rynku.

Nicola Hinder, reprezentująca w Brukseli Rolnictwo Australijskie i DG AGRI International Director John Clarke podkreślili podczas spotkania w PE w tym tygodniu, któremu przewodniczyła MEP Sofia Ribeiro (EPP,Portugalia), nasze wspólne ambicje dla TFA Australia-Unia Europejska, unaocznione wizytą Komisarza UE Phila Hogana w Australii w połowie lutego 2019 r.

Sekretarz generalny EDA Alexander Anton skomentował na spotkaniu : Gdy to mówimy, rozpęd w FTA wydaje się przyspieszać i jesteśmy absolutnie spójni z podejściem naszych australijskich partnerów oraz Komisji Europejskiej: FTA potrzebuje ostrożnego przygotowania, zwłaszcza gdy przychodzi do rozdziałów dotyczących rolnictwa.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.


Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl