Program prac 2019 r. jest przygotowany w ustaleniach UE 27, a dla europejskiej laktosfery, unijne nakierowanie się na „przyszłą niepodważalność jednolitego rynku” oraz na„drodze w kierunku zrównoważonej Europy do roku 20130”ma olbrzymie znaczenie.

Następne, po nowej propozycji CAP, projekty legislacyjne dot. jakości wody, redukcji plastików oraz Systemu Handlu Emisjami (ETS) będą utrzymane w programie prac instytucji UE w 2019 r. Rumuńska prezydencja UE planuje także utrzymanie tempa prac nad dobrze zaawansowanym dossier dot. nierzetelnych praktyk handlowych - pierwsze spotkanie było przewidziane na 10 stycznia 2019 r.

Program prac UE będzie kształtował nasze aktywności EDA na poziomie Brukseli.

Jak czytamy w biuletynie EDA, - będziemy natomiast z pewnością kontynuowali wsparcie służb Komisji UE na poziomie DG TRADE i DG AGRI w ich wysiłkach czynienia postępu w negocjacjach dot. porozumień o wolnym handlu. Misja Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana na Targi Gulfood w Dubaju planowana na luty 2019 r. podkreśla do jak bardzo Komisja UE żyje strategią handlowa UE. Historia sukcesu Europy w tym szczególnym obszarze musi być kontynuowana, zwłaszcza w tych trudnych czasach dla między narodowego handlu i szczególnie wtedy gdy środowisko instytucjonalne UE stoi wobec kompletnego odnowienia składu w 2019 r. w nowym Parlamencie Europejskim po dniu 29 czerwca i nowej Komisji od listopada 2019r.

W pełni, a nie tylko z perspektywy mleczarskiej, zgadzamy się ze stanowiskiem jakie wygłasza premier Rumunii Viorica Dăncilă: “Przyszłość UE jest głównym celem krajowych interesów dla nas i dlatego jesteśmy w pełni przekonani do działania w tym kierunku z całą naszą energią” Jako główni gracze w sektorze mleczarskim UE, jesteśmy częścią społeczeństwa obywatelskiego i świadomi naszej odpowiedzialności gdy chodzi obronę i promowanie projektu Europejskiego w 2019 r. i dalej. Nasze motto EDA na 2019 r. perfekcyjnie podkreśla nasze zaangażowanie:„Mleczarstwo UE – Kształtowanie Krajobrazu Europejskiego 2019-2024”.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl