1. Redukcja emisji CO2

- W „zielonym filarze” strategii koncentrujemy się na trzech kierunkach. Po pierwsze jest to osiągniecie neutralności klimatycznej przez nasz biznes z priorytetem dla redukcji emisji. Wskaźniki zużycia energii, gazu, wody, ilości generowanych odpadów są monitorowane od dawna w naszych zakładach produkcyjnych, a prowadzenie działań związanych z poprawą efektywności energetycznej jest standardem. Obecnie realizowane projekty, dzięki którym uzyskamy poprawę efektywności energetycznej, to między innymi projekt optymalizacji procesu suszenia serwatki, gdzie uruchomienie innowacyjnego oprogramowania pozwoli na dalsze obniżenie zużycia energii elektrycznej - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Kamińska, Manager Zrównoważonego Rozwoju w Hochland Polska.

2. Recykling

- Drugim kierunkiem wynikającym z naszej strategii są zrównoważone opakowania. W ramach Grupy Hochland w 2019 roku została zatwierdzona „Polityka dotycząca zrównoważonych opakowań”, w której zostały wskazane jako cele: redukcja CO2 oraz dążenie do gospodarki w obiegu zamkniętym opartej na recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców. Opracowaliśmy także „mapę drogową” dla zrównoważonych opakowań Hochland Polska. Powstała ona w wyniku analizy opakowań dla poszczególnych grup produktów pod kątem ich przydatności do recyklingu - mówi Joanna Kamińska.

3. Dbałość o dobrostan zwierząt

- Trzecia aspiracja jest związana z dobrostanem zwierząt. Model produkcji mleka wspierany przez Hochland ma za zadanie połączyć cele ekonomiczne, jakościowe i środowiskowe z jednoczesną dbałością o etyczną stronę biznesu. Hochland monitoruje dobrostan zwierząt w gospodarstwach swoich dostawców mleka poprzez ocenę kluczowych obszarów takich jak: opieka nad stadem, zaopatrzenie w paszę, wodę i sól, środowisko fizyczne, praktyki w gospodarstwie i opieka zdrowotna oraz tworzy wewnętrzny Ranking Dostawców Mleka. Chcemy, aby do 2025 roku zdecydowana większość naszych dostawców mleka znalazła się w najwyższej kategorii w zakresie dobrostanu zwierząt - tłumaczy.

Zapraszamy do lektury tekstu w Strefie Premium: Hochland: Poprawiamy efektywność energetyczną, minimalizujemy odpady.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl