Wtorkowa debata w izbie niższej parlamentu (Tweedy kamer) skupiła uwagę opinii publicznej ze względu na spór w koalicji dotyczący realizacji umowy koalicyjnej w zakresie osiągnięcia celów klimatycznych.

Uwagę reportera parlamentarnego "De Telegraaf" zwrócił jednak fakt, iż Rutte wykazał się nieznajomością ceny, za jaką skupowane jest mleko od rolników. W sieci szybko pojawiły się szyderstwa z pomyłki premiera.

Posłowie też nie znają cen?

"Jeżeli Rutte chce wprowadzić nową cenę, jesteśmy za" - ironizował Jeroen van Maanen z Holenderskiego Związku Producentów Mleka. "Każdy rolnik w Holandii byłby szczęśliwy, gdyby otrzymał za litr mleka jedno euro lub więcej" - stwierdził producent mleka Wouter de Heij. "W takim przypadku liczbę krów można rzeczywiście zmniejszyć o połowę. Problem rozwiązany?" - ironizował na Twitterze De Heij.

Jednocześnie uwagę komentatorów i polityków zwrócił fakt, iż żaden z posłów nie sprostował pomyłki szefa rządu. "Siedzi tam kilku posłów, którzy słuchają Ruttego i nikt nie zdaje sobie sprawy, że cena mleka dla rolnika nie wynosi 1,60 euro, ale 60 centów" - skomentował na Twitterze przedstawiciel prawicowej partii Ja21 Jan Cees Vogelaar.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl