Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Minister Emilewicz na oficjalnym poświęceniu Fabryki Proszków Mlecznych Mlekovity (galeria)

 • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
 • Data: 03-10-2018, 08:00
W dniu 1 października 2018 r. centralę Grupy Mlekovita odwiedziła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Minister uczestniczyła w uroczystości oficjalnego poświęcenia Fabryki Proszków Mlecznych.
Minister Emilewicz na oficjalnym poświęceniu Fabryki Proszków Mlecznych Mlekovity (galeria)
fot. materiały prasowe

- Budowa Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem to kluczowa inwestycja i największa w historii firmy z dotychczas zrealizowanych. Celem, jaki sobie zakładamy przy okazji tej inwestycji, jest osiągnięcie pozycji lidera rynku proszków mlecznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński w swoim wystąpieniu inaugurującym uroczystość.

Już teraz Grupa Mlekovita to 20 zakładów produkcyjnych, 32 własne centra dystrybucyjne, ponad 100 sklepów firmowych Mlekovitka i oferta ponad 1000 najwyższej jakości produktów. – Sukces Mlekovity to nie przypadek – to ciężka wszystkich 5 tysięcy pracowników, to pasja i miłość do ziemi i hodowli producentów mleka – podkreślał Prezes Dariusz Sapiński.

Dzięki Fabryce Mlekovita będzie mogła pochwalić się kolejnych wzrostem. Produkty mleczne w proszku, które są lub będą wytwarzane w nowej fabryce, to głównie takie, których Mlekovita wcześniej nie posiadała w swojej ofercie handlowej, m.in.: produkty mleczne w proszku w standardzie odżywek dla dzieci, koncentrat białek mleka, mleko instant i wiele innych ciekawych, innowacyjnych wyrobów, w tym produkty dla osób aktywnych i profesjonalnie zajmujących się sportem. Część z nich już pojawiła się na rynku – m.in. koncentraty białek serwatkowych WPC 80 Super Body Active i Herkules czy mleko w proszku instant.

Ministerstwo Gospodarki zakwalifikowało Fabrykę Proszków Mlecznych jako inwestycję o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – obecnie wspieranie inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej leży w gestii Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, kierowanego przez Minister Jadwigę Emilewicz, która przybyła na uroczystość tradycyjnego, oficjalnego poświęcenia nowo uruchomionego obiektu. W jej trakcie na przykładzie MLEKOVITY minister podkreślała, jak duże jest znacznie takich inwestycji dla rozwoju gospodarczego kraju. – Bo dobry, nowoczesny przemysł zautomatyzowany jest przyszłością gospodarki polskiej i światowej. Jeżeli chcemy wykorzystać szansę, jaką daje dobra koniunktura gospodarcza, musimy mieć nowoczesny przemysł – właśnie taki, jaki mamy tutaj. A w tym zakładzie mamy i przedsiębiorczość, i technologię – mówiła Minister Emilewicz.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rolnik 2018-10-03 05:58:33

  Z tego towarzystwa przy otwarciu zostawił bym jedynie prezesa ,proboszcza i biskupa a tak PISIORÓW sie najechala ktorzy nic nie zrobili aby zakład wybudować. Zamiast nich powinni tam stać radni czyli przedstawiciele sponsorów i właścicieli tego obiektu.

  Odpowiedz
 • Mleczarz 2018-10-03 19:07:42

  Czyli kolos na glinianych nogach.

  Odpowiedz
 • MARZYCIEL 2018-10-04 05:42:29

  ........ A MOŻE ZA ŻYCIA NA OŁTARZE ?

  Odpowiedz
 • Niżej podpisany 2018-10-04 09:44:37

  Dlaczego żadne otwarcie nie może odbyć się bez udziału smutnych panów w sukienkach?

  Odpowiedz
 • dyr_produkcji 2018-10-04 18:08:16

  Brawo za odwagę i wierność swoim przekonaniom wbrew nagonce.

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
 • partner portalu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!