Wydajność i wielkość oczyszczalni została zaplanowana z perspektywą rozwoju zakładu. Jej moc produkcyjna jest większa o około 40 procent w stosunku do obecnych potrzeb firmy. W sumie może oczyścić 600 – 700 metrów sześciennych ścieków na dobę, podczas gdy obecnie zakład produkuje tylko trochę ponad 200 metrów sześciennych.

Przyszły rozwój firmy

- Zakładamy, że zakład będzie się stale rozwijał, chociaż staramy się bardzo racjonalnie gospodarować wodą. Ograniczanie ilości ścieków jest zresztą wpisane w politykę firmy. Zainstalowaliśmy nowoczesne stacje mycia, które pozwalają nam oszczędzać wodę i środki myjące. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu ze specjalnego programu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówi Leszek Figarski.

Planowane inwestycje

Kolejną inwestycją firmy FigAnd będzie biurowiec i budowa przyłącza i instalacji pod doprowadzenie gazu ziemnego do zakładu. - Umożliwi to nam produkcję ciepła i pary na bazie gazu ziemnego i produkcji energii elektrycznej w procesie kogeneracji. Tym sposobem będziemy chcieli obniżyć koszty energii elektrycznej oraz koszty wytwarzania ciepła, a także jeszcze bardziej obniżyć emisje dwutlenku węgla - dodaje prezes Figarski.

Firma Figand jest spółką z o.o. (dawniej: Zakład Mleczarski FigAND Leszek Figarski i wspólnicy Spółka jawna) zatrudniającą 150 osób, działającą na obszarze całej Polski i za granicą, wytwarzając produkty o najwyższej jakości. Powierzchnia zakładu zawiera 2 hale produkcyjne, 2 laboratoria, 3 magazyny produktów gotowych i opakowań, aparatownie, kotłownie, oczyszczalnie ścieków, warsztat samochodowy, własną flotę transportową i biura.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl