Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mleko

Mleczna środa: Mleko z wodą? Ruszą kontrole w mleczarniach

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • Data: 25-09-2019, 06:56
Poznańska policja zatrzymała rolników i kierowców cystern mleczarni w Gostyniu, którzy mieli rozrabiać mleko z wodą i w ten sposób narażać zakład na ogromne straty. Eksperci wieszczą, że w wielu mleczarniach ruszą kontrole skupowanego surowca.
Mleczna środa: Mleko z wodą? Ruszą kontrole w mleczarniach
mleczna środa
Fot. Fotolia

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak podał, że aż 11 osób usłyszało zarzuty ws. oszustw związanych ze skupem mleka w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu

Według dotychczasowych ustaleń, do mleczarni trafiało mleko rozcieńczane z wodą. -Realizacja dotycząca przestępstw związanych z działalnością SM Gostyń, gdzie zatrzymano 11 osób w związku z oszustwami przy skupie mleka, została dużo wcześniej i bardzo dobrze przygotowana przez policję i prokuraturę – ocenia mecenas Michał Babicz, starszy partner z kancelarii Filipiak Babicz.

Dalsza część artykułu (90%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (8)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • F 2019-09-25 15:22:35

    No cóż ... Prezesi mleczarni chyba trochę się wystraszyli.

    Odpowiedz
  • Tadek 2019-09-25 19:00:00

    Od lat wiadomo, że rolnicy falszują mleko. Dzieci rolników wiedzą ile soli dodac do mleka, by punkt zamarzania był OK. Wszystko przez chory system rozliczen-jednostki tłuszczu plazmy zamiast kilogramów białka i tłuszczu. Sami mleczarze są winni korupcjogennego systemu rozliczeń z rolnikami. Nieuzasadnione wielkie zdziwienie. Ha, ha, ha.

    Odpowiedz
    • Paweł 2019-09-26 14:36:36

      Uczciwy się znalazł. Wielki znawca tematu. Jak byś pół roku oddawał mleko za darmo i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych albo i kilkaset tysięcy udziału, to byś tak nie mundrował. Nikt nie dba o rolnika w tym kraju, bankrutuja mleczrnie i za winnych zawsze się uważa rolników. W dupsko se wsadz te sól.

      Odpowiedz
    • A 2019-09-26 20:28:51

      Właśnie w mleczarniach nie ma zapłaty za jednostki tłuszczu i białka. Tylko jednostki plus ilość ... mleczarnie dopłacają za wodę zeby utr,ymac większych dostawców. Pierwszy zapłatę za jednostki stosował Bielmlek, tak płaci tez Piątnica ... Spółdzielnie same stworzyły patologię. Co gorsze korzystają na tym niektórzy Prezesi albo na przykład zięć Prezesa, który lata w poniedziałki do laboratorium ;)

      Odpowiedz
    • Radek 2019-10-08 08:59:36

      Oddaje mleko od wielu lat i pierwsze słyszę o jakims dodypywaniu soli. Mów za siebie kombinatorze.

      Odpowiedz
  • rolnik 2019-09-26 07:01:34

    jest więcej takich mleczarni

    Odpowiedz
  • Bob 2019-09-27 06:04:03

    Teraz woda a później będą kontrolować wirówki bo też przymykają oczy

    Odpowiedz
  • tadek 2019-10-03 07:30:08

    W przyzwoitej jakości szczepionki i testy do analiz mleka warto zaopatrzyć się u solidnego dostawcy jakim jest firma Mlekotest. W razie potrzeb służą wsparciem technicznym i fachowym doradztwem.

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!