Skład kapituły

Laureaci zostali wybrani spośród 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw. Pani Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa – również w tym roku, przewodziła Kapitule wybierającej najlepszych z najlepszych. W skład kapituły wchodzili: Sekretarz stanu MRiRW Pan Lech Kołakowski, Pan Andrzej Pleszuk (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Pan Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Pani Dorota Śmigielska (analityk rynku mleka), Pani Agata Jakóbczyk – Zielińska Crédit Agricole Bank Polska S.A., Pani Karina Zawadzka SIG Combibloc Sp. z o.o. oraz Pani Agnieszka Maliszewska (pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA).

Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane, cenione na całym świecie i stale podbijają nowe rynki. Jako, że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta.

Lider mleczarstwa

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, o które warto zawalczyć. Kapituła w tym roku przyznała nagrody w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansji oraz Innowacyjne ekologiczne opakowania, jak również dla Kobiety Biznesu, małych, średnich i dużych spółdzielni.

Nagrodę Kobiety Biznesu przyznano Pani Zofii Just (OSM Czarnków). Nagroda Menadżera Roku powędrowała do Pana Łukasza Kalinowskiego (OSM w Piątnicy). Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansji, natomiast nagrodę Innowacyjne ekologiczne opakowania otrzymała (OSM w Łowiczu).

Nagrody dla małych i dużych spółdzielni

Nagrodę w kategorii Małe spółdzielnie mleczarskie otrzymała Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, nagrodę w kategorii Duże spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazała się Spółdzielnia Mleczarska Spomlek. W tym roku po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Po raz pierwszy Postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii Działalność Badawczo-Rozwojowa, a pierwszym nagrodzonym w tej kategorii jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany został z Funduszu Promocji Mleka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl