Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Niemcy mogą przekroczyć kwotę mleczną

  • Autor: FAMMU/FAPA
  • Data: 14-04-2013, 19:56
Według wstępnych danych analityków z AMI, po pierwszych jedenastu miesiącach (od początku kwietnia 2012 r. do końca lutego 2013 r.) sezonu 2012/2013 niemieckie dostawy mleka zbliżyły się niebezpiecznie blisko do granicy przyznanego na ten okres limitu, w związku z czym istnieje ryzyko, że w bieżącym sezonie Niemcy poniosą karną opłatę z tego tytułu - informuje FAMMU/FAPA.

Sytuacja taka miała miejsce m.in. w ubiegłym sezonie 2011/2012, kiedy to nasz zachodni sąsiad przekroczył przyznany limit o ok. 0,1 proc.

Najnowsze dane ekspertów z AMI dot. rynku niemieckiego wskazują, że w okresie od początku kwietnia 2012 r. do końca drugiego miesiąca 2013 roku wielkość dostaw po skorygowaniu o zawartość tłuszczu osiągnęła poziom 27,28 mln ton, tym samym do niemieckich mleczarni dostarczono o 0,7 proc. więcej surowca niż w analogicznym okresie roku kwotowego 2011/2012 (przy czym przyznana kwota jest większa o 1 proc. niż w ubiegłym sezonie).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Poziom wykorzystania kwoty jest jednak bardzo wysoki i wynosi obecnie 99,9 proc., podobny wynik odnotowano przed miesiącem. Marcowe dostawy określą, czy Niemcy przekroczą limit i w konsekwencji czy rolnicy poniosą karną opłatę z tego tytułu. Analitycy z AMI ZMB są zdania, że zimowe warunki pogodowe panujące w ubiegłym miesiącu wpłynęły na ograniczenie dostaw, zatem zwiększa się prawdopodobieństwo, że kwota w skali całego kraju nie zostanie przekroczona - oceniają eksperci FAMMU/FAPA.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!