- Resort rolnictwa chce przesunąć środki z PROW na tworzenie centrów dystrybucyjnych i na renty strukturalne. Uważamy, że centrów może powstać co najwyżej kilka, co nie złamie monopolu sieci handlowych. Wydawanie pieniędzy na renty to nic innego, jak przejadanie funduszy z PROW. To są pieniądze, które powinny być przeznaczone na inwestycje - mówi prezes Dąbrowski.

- W zeszłym roku, na wiosnę, około 430 przedsiębiorstw z branży spożywczej złożyło wnioski o dofinansowanie, m.in. Łowicz. Do dzisiaj umowę mamy nie podpisaną. A ile podpisano? - pyta Jan Dąbrowski.

- Około 60 proc. artykułów mleczarskich jest sprzedawanych przez nowoczesne kanały dystrybucji, 20 proc. idzie na eksport, a reszta jest sprzedawana w handlu tradycyjnym. Centra dystrybucji mogą pomóc małym firmom, dostarczającym towar do handlu tradycyjnego. Tylko ile z nich będzie stać na wyłożenie pieniędzy na połowę kosztów budowy centrum, obliczanej na ok. 100 mln zł? - mówi prezes OSM Łowicz.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest obecnie jedną z największych w Polsce. W ostatnim dziesięcioleciu zakład został rozbudowany, unowocześniony i w przeważającej części nowo wyposażony. Przerób mleka odbywa się przy pomocy najnowszych technologii w nowych halach produkcyjnych, które spełniają wszystkie higieniczne wymogi.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl