- Liczę też, że Naród Ukraiński już wkrótce dołączy do Unii Europejskiej – zasłużył na to, zwłaszcza teraz, bohatersko walcząc w obronie najważniejszych wartości, które stały się podwaliną wielkiej europejskiej rodziny - dodaje Marc Benning.

Ukraina - perspektywiczny rynek

Zwraca uwagę, że sytuacja w Ukrainie już ma wpływ na wszystkie sektory gospodarki, oczywiście również na mleczarski. To duży, perspektywiczny rynek, który w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwijał i świetnie absorbował produkty zarówno z półki średniej, jak i premium. - Euroser Dairy Group był na nim obecny od kilku lat, systematycznie rozwijaliśmy współpracę z największymi ukraińskimi sieciami handlowymi. Dostarczaliśmy szeroką gamę produktów, w szczególności pod naszymi brandami - Dublin Dairy, Formagia czy Goat Farm - mówi prezes Euroser.

Niestety, 24 lutego ta współpraca została brutalnie przerwana, a transporty z towarem wstrzymane. W zaistniałej sytuacji, jako odpowiedzialny partner handlowy, musimy wykazać się dużą elastycznością i zrozumieniem - dodaje.

Wsparcie dla Ukrainy

Dodatkowo, w ramach wsparcia Ukrainy, firma przekazała wsparcie finansowe Polskiej Akcji Humanitarnej, gdzie środki finansowe będą przeznaczone m.in na  wsparcie żywnościowe, pakiety higieniczne oraz pomoc psychologiczną.

- Z całego serca żywię nadzieję, że ta bezsensowna wojna zakończy się jak najszybciej, kraj i rynek zostaną odbudowane, a ludzie bez strachu będą mogli powrócić do normalnego życia - puentuje prezes Benning.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl