- Jest to podmiot o dużym kapitale i to widać w rozmachu prowadzonych działań marketingowych i dystrybucji. Nie można zapominać o tym, że Polska posiada dość dużą nadwyżkę surowca. Ponad 25 proc. naszej produkcji trafia dziś poza granice naszego kraju. A zatem wejście na nasz rynek każdego nowego przetwórcy zwiększa te nadwyżki na rynku krajowym i zmusza przetwórców do zwiększenia eksportu, który na dziś dzień nie jest już tak opłacalny - mówi szef Mlekpolu.

Dlatego w naszych działaniach promocyjnych, jako branża mleczarska, powinniśmy kłaść mocny akcent na zachęcanie polskich konsumentów do sięgania po polskie produkty - dodaje prezes Borawski.

Spółdzielnię tworzy 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. Spółdzielnię tworzy 14,5 tys. dostawców - producentów mleka.

Spółdzielnia ma obecnie około 40 proc. udziału w krajowym rynku mleka UHT. Skupuje i przerabia 13 proc. pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki Mlekpolu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl