Andrzej Minarczuk, prezes OSM kosów Lacki dodaje, że ze wsparciem ARiMR firma planuje rozbudować linie do wirowania i pasteryzacji serwatki. - Poza tym będą drobne inwestycje, jakie regularnie trzeba prowadzić w każdym zakładzie produkcyjnym - dodaje.

Wyniki OSM Kosów Lacki

Zapytany o wyniki finansowe spółdzielni, prezes powiedział, że wyniki finansowe za I półrocze były porównywalne do tych z 2020 roku. - Podobnie sprzedaż i ilość przerobionego mleka. Gorsze będzie II półrocze 2021, ponieważ trwa montaż nowej serowni i produkcja jest prowadzona tylko na jednej linii. Uruchomienie nowej serowni planujemy w I kwartale 2022 roku. Wtedy dwukrotnie wzrośnie produkcja sera w OSM Kosów Lacki. Głównie serów dziurawych i cagliaty - wyjaśnia Andrzej Minarczuk.

Rynek serów jest niepewny

Zauważa przy tym, że od kilku miesięcy na runku serów panuje dziwna sytuacją. - Z jednej strony brakuje serów, ale szczególnie sieci opornie reagują na ich podwyżki. Kolejne zamieszanie na wschodniej granicy nie pomaga sytuacji w handlu z Ukrainą czy Białorusią. Ogólnie sytuacja jest mało przewidywalna i większość zakładów serowarskich trzyma minimalny zapas serów, z niepokojem obserwując sytuację rynkową - podkreśla szef OSM Kosów Lacki.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl