Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Prezes ZPPM: Nie ma wystarczających informacji na temat Narodowego Holdingu Spożywczego

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • Data: 24-10-2018, 10:14
Inicjatywa Ministra Rolnictwa dotycząca powołania Narodowego Holdingu Spożywczego (NHS) wzbudza duże zainteresowanie wśród podmiotów sektora spożywczego w Polsce. Niewątpliwie powołanie takiej instytucji będzie miało duży wpływ na kształt rynku produkcji i przetwórstwa żywności - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka.
Prezes ZPPM: Nie ma wystarczających informacji na temat Narodowego Holdingu Spożywczego
Marcin Hydzik /fot. PTWP

Wiąże się to z faktem, że wiele gospodarstw nadzorowanych przez KOWR, które miałyby wejść do NSH, współpracuje np. z przetwórcami mleka. Zatem pewnego rodzaju centralizacja produkcji mleka miałaby niewątpliwy wpływ na warunki współpracy i handlu na naszym rynku. - Być może w dalszym okresie rozwoju NSH byłyby przewidziane jakieś inwestycje w zakłady przetwórcze bądź też tworzenie własnych linii produktów spożywczych – mówi Marcin Hydzik.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Ubolewa, że niestety, na razie jesteśmy skazani na dywagacje i domysły, gdyż informacji w sferze publicznej na temat NHS nie ma dużo, a KOWR nie udziela odpowiedzi na zadane pytania w tym zakresie. - Sądzę, że przydałaby się dyskusja na temat tego, czym taki Holding miałby być, jaka byłaby jego rola i jakimi instrumentami wpływałby na rynek. Jest to bowiem sytuacja, z którą nie mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, gdy na np. rynek przetwórstwa mleka zdominowany przez prywatną formę własności (spółdzielnie lub spółki prawa handlowego) wchodziłby duży podmiot państwowy – mówi prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!