Dobrym przykładem niech będzie poparcie wszystkich organizacji dla naszego wniosku o takie zmiany w prawie, które spowodowałyby równoprawne traktowanie stron stosunku handlowego, łączącego przetwórców mleka i sieci handlowe. Okazuje się, że dobre pomysły znajdują poparcie bez względu na występujące różnice - podkreśla prezes Hydzik.

Jego zdaniem, istnienie tylu organizacji mleczarskich jest nie jest wielkim problemem dla branży, reprezentują one bowiem różne segmenty rynku i różnych przetwórców. - Mogę powiedzieć, iż jestem dumny z faktu, iż w naszej organizacji są skupione podmioty, które w sposób nowoczesny i stosując najnowsze rozwiązania w dziedzinie zarządzania dominują na polskim rynku. Sądzę, iż pozostałe podmioty mleczarskie wcześniej czy później będą naśladować firmy skupione w ZPPM - mówi szef Związku.

- Jestem optymistą odnośnie przyszłości organizacji branżowych w Polsce. Przeszłość nas nauczyła, iż takie organizacje są potrzebne, zaś nowe wyzwania, choćby takie jak postępująca liberalizacja handlu światowego czy zreformowana Wspólna Polityka Rolna, będą wymagać konsolidacji przetwórców w takich organizacjach - dodaje prezes Hydzik.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl