- Komisarz UE Cecilia Malmström nadała nowego rozmachu w światowym klimacie handlu, a unijne przywództwo w kreowaniu polityk światowego handlu zostało podkreślone przez Przewodniczącego Komisji UE Jean-Claude Junckera w jego wystąpieniu sprzed dwóch tygodni pt. ‘Stan Unii’. W tym samym czasie misje dyplomatyczne Komisarza UE Phila Hogana realnie pomogły w rozwijaniu naszego eksportu. - Dzisiaj, nasz europejski eksport mleczarski realizuje rekordowe osiąg nięcia, ale nadal istnieje duży potencjał do dalszego wzrostu - mówi Prezydent EDA Michel Nalet.

- Po Kanadzie, Japońska umowa handlowa jest w części podstawowej przypieczętowana – oba kierunki otwierają realne nowe rynkowe możliwości dla naszych produktów mleczarskich najwyższej jakości. Jesteśmy zainteresowani w kolejnych rynkach: Singapur i Wietnam. Postęp dokonany z krajami Mercosur i Meksykiem jest imponujący i liczymy także na konstruktywne zaktualizowanie umowy z Chile oraz szybki postęp z kilkoma innymi, w tym z Indonezją, Filipinami, Malezją i Tajlandią – mówi prezydent EDA.

- Z drugiej strony, jeśli idzie o negocjacje z Nowa Zelandią, musimy wszyscy mieć pewność, że to co Bruksela ma skłonność nazywać jako„wrażliwe rolnictwo UE” jest realnie brane pod uwagę w trakcie tych negocjacji. I, żeby powiedzieć zrozumiale: nie obawiamy się konkurencji z mleczarstwem nowozelandzkim, ale potrzebujemy pola działania, zwłaszcza w Chinach i na rynkach Południowo-Wschodniej Azji, z którymi Nowa Zelandia już zawarła umowy o wolnym handlu – mówi prezydent Nalet.

- Cytując Komisję UE: ‘Nasze polityki handlowe muszą zabezpieczać pole działania dla firm UE - podsumowuje Michel Nalet.

Tłumaczenie materiałów EDA zostało sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl