W dniach 11-13 września odbędzie się najważniejsze spotkanie europejskiej branży mleczarskiej w tym roku. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele rządów Polski, Niemiec, Francji, Holandii, szefowie branżowych organizacji mleczarskich i producenckich, zakładów i spółdzielni mleczarskich oraz partnerzy XII Forum z firm współpracujących z branżą.

Ewenementem będzie niewątpliwie uczestnictwo w XII Forum przedstawicieli EDA - Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy, które reprezentuje interesy europejskiego przemysłu mleczarskiego w instytucjach europejskich (Komisji Europejskiej, Parlamencie, Radzie Ministrów). Jego zadaniem jest wspieranie i umacnianie europejskiego sektora mleczarskiego.

Po raz pierwszy w Polsce będą razem dwie najważniejsze osoby w europejskim środowisku mleczarskim Michel Nalet, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy oraz Alexander Anton, Sekretarz Generalny EDA. Swoją obecnością oraz wykładami zaszczycą XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, dając możliwość wysoko merytorycznej dyskusji nt. przyszłości globalnego sektora mleczarskiego. - Udział tak znakomitych i wpływowych w unijnych strukturach osób jest doskonałą okazją do zaprezentowania oczekiwań polskiego mleczarstwa po zniesieniu systemu kwotowania - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. - To wielka szansa na bezpośrednie przekazanie rozmowy w zakresie lobbowania na rzecz polskiego mleczarstwa na arenie unijnej.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl