Mleczarstwo, jak powiedział Ederer, jest filarem rolnictwa, a zwłaszcza przemysł europejski jest podstawą światowego mleczarstwa.

- Sektor mleczarski jest mocno atakowany, obwiniany za skutki klimatyczne i zły dobrostan zwierząt, podczas gdy alternatywy oparte na roślinach są promowane jako te ‘dobre’. W 100 proc. wegańskie życie jest jednak zachodnioeuropejską, miejską utopią. Można spotkać opinie ze strony organizacji pozarządowych i polityków, że rok 2030 będzie rokiem, w którym wszystko będzie wegańskie, a produkty mleczarskie wyeliminowane – mówił.

Ederer jako przykład takich „dowodów” podał ostrzeżenia WHO o powodowaniu raka w wyniku konsumpcji czerwonego mięsa. - Nie przeprowadzono kompleksowych badań potwierdzających, wszystko opiera się na jednym twierdzeniu brytyjskiego naukowca z 2011 roku, którego prace sfinansowała organizacja pozarządowa, której sposobem na życie jest z kolei ciągłe ostrzeganie przed rakiem. Opinia naukowców nie jest dowodem naukowym - powiedział Ederer.

W rzeczywistości nauka potwierdziła, że sektor mleczarski nie zabija klimatu, wręcz przeciwnie, pomaga zwalczać zmiany klimatyczne. Wg Ederera przemysł mleczarski musi zdecydować, czy chce pozostać dostawcą naturalnego dobra, czy też przekształcić się w fabryczny styl utopii miejskiej. Sektor mleczarski powinien agresywnie zwalczać dezinformację ze strony organizacji pozarządowych, mediów i polityków, radził Ederer, ostrzegając przed ogromnym rozmachem w mediach społecznościowych przeciwko produkcji zwierzęcej. - Mleczarstwo nie musi tego robić samodzielnie, w pobliskich sektorach są naturalni sojusznicy - dodał.

EDA annual convention 2020 -online odbyła się 20. listopada br.

Tłumaczenie materiałów EDA dofinansowano z Funduszu Promocji Mleka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl