Spomlek wprowadza program NON GMO
- Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
- Data: 29-03-2017, 10:44

GMO to proces biotechnologiczny, polegający na ingerencji w genom organizmu. Po co przeprowadza się taką modyfikację? - Przez stosowanie GMO osiąga się lepszą odporność roślin, co bezpośrednio zwiększa plon i daje możliwość uprawy w klimacie, w którym nie występują one naturalnie. Jednakże, bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, a wciąż nie ma 100% pewności, że spożywanie produktów modyfikowanych genetycznie nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka – tłumaczy Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca Spomleku.
W społeczeństwie wciąż rośnie zainteresowanie naturalną żywnością, która wolna jest od GMO. – Jako nowoczesne przedsiębiorstwo chcemy nadążać za wymaganiami swoich konsumentów i dlatego już teraz zaczęliśmy wdrażać procedury związane z uwolnieniem mleka od GMO. Zdrowie i zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze - mówi Emilia Pożarowszczyk, kierownik marketingu w Spomleku. Za reorganizacją w firmie przemawiają także liczne głosy ze świata naukowego, które wciąż podają w wątpliwość bezpieczeństwo spożywania produktów zawierających GMO w swoim składzie.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Spomlek zaplanował działania dwutorowe skupiające się na stworzeniu dostawcom możliwości produkcji bez GMO oraz na opracowaniu wewnętrznego systemu kontroli mleka, który będzie monitorował czy w gospodarstwach nie dochodzi do zanieczyszczenia produktu pozostałościami pasz GMO. Dostawcy otrzymają kompleksowe listy firm paszowych, które posiadają odpowiednie pasze. Ponadto w dziale zaopatrzenia dostawców Spomleku będą dostępne wyłącznie odpowiednio certyfikowane pasze. – Roztoczenie opieki nad dostawcami i edukowanie ich jest szczególnie ważne. W związku z tym rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla naszych dostawców mleka, podczas których staramy się odpowiadać na ich wszystkie pytania i wątpliwości oraz informujemy, jak ważna jest dostawa pasz, a szczególnie jej transport, bowiem nawet niewielka ilość paszy GMO może zanieczyścić cały samochód paszy NON GMO. Oprócz naszych instruktorów i doradców żywieniowych we wdrażaniu programu pomagać nam będą firmy paszowe, z nami współpracujące, które pojawiają się na spotkaniach z dostawcami – tłumaczy Agnieszka Kamela.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Ograniczenie dostaw energii to ogromne straty
-
Spomlek nagrodził najlepszych dostawców mleka
-
GMO może być szkodliwe dla środowiska
-
PIM zawiesza certyfikację w ramach Standardu Bez GMO
-
mleczna środa
Mleczarstwu grożą limity na pobór energii
-
Co będzie gdy mleczarniom zabraknie energii?
-
mleczna środa
Brak opakowań coraz większym problemem dla mleczarni
-
Dlaczego rosną koszty opakowań w mleczarstwie?
-
Polska Izba Mleka spotkała się z delegacją nowozelandzką
-
Spomlek gościł ambasadora i parlamentarzystów z Nowej Zelandii
- Prezes SPP: Chleb jest najbardziej podstawowym produktem (wywiad)
- Lista firm z branży piekarniczo-cukierniczej
komentarze (0)