Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

W 2016 r. produkcja mleka w Austrii wyższa o 3 proc. niż w 2015 r.

  • Autor: FAMMU/FAPA
  • Data: 30-03-2017, 18:43
Według najnowszych pełnych danych AgraMarkt Austria (AMA), po zaobserwowanej w listopadzie 2016 roku niemal 4,5% zniżce produkcji mleka w Austrii do poziomu 239,19 tys. ton, w dwunastym miesiącu ubiegłego roku odnotowano dynamiczny wzrost – informuje FAMMU/FAPA.

Produkcja tego surowca w grudniu była na niższym niż przed rokiem poziomie (o 1,55%), jednak biorąc pod uwagę dane z całego roku notowana jest ty ponad 3% zwyżka z 3,1 mln ton mleka wyprodukowanych w 2015 roku do niemal 3,2 mln ton w 2016 r. Związane jest to z tym, że praktycznie od maja 2015 roku, dostawy mleka do austriackich mleczarni w każdym z miesięcy były większe w skali roku. Pierwszą, minimalną zniżkę w skali roku (-0,1%) odnotowano dopiero w sierpniu. Grudniowy spadek (w skali roku) był zatem pewną kontynuacją tego zjawiska.

W ostatnim miesiącu 2016 r. dostawy mleka do przetwórni w tym, kraju osiągnęły poziom 260,23 tys. ton, czyli o 8,8% wyższy niż przed miesiącem. Zmiana ta miała zatem podobną dynamikę jak w ubiegłym roku, gdy wyniosła ok. 8,2%. W grudniu najwięcej mleka wyprodukowano w górnej Austrii: 82,31 tys. ton, czyli o 7,3% więcej niż przed miesiącem. Na drugim miejscu pod tym względem tradycyjnie znalazł się region dolnej Austrii: 50,63 tys. ton (+8,95% w skali miesięcznej). Łącznie w obu tych krajach związkowych w grudniu wyprodukowano niespełna 51,1% ogółu wytworzonego w tym okresie w Austrii mleka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W styczniu szacowana jest ok 1% zwyżka produkcji mleka w Austrii.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!