W mleczarstwie mogą rosnąć napięcia i frustracje
- Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
- Data: 07-03-2016, 14:34

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Sądzę więc, że dynamika skupu mleka dalej będzie wzrastała, a to obawiam się może oznaczać kolejne spadki ceny mleka. Trudno będzie rolnikowi szybko się przebranżowić, trudno będzie też OSM sprzedać z zyskiem swoje wyroby, więc każdy zechce minimalizować straty, a to będzie rodziło napięcia i frustracje. W mojej ocenie potrzebna jest szybka interwencja państwa i ochrona (lub wsparcie) krajowego rynku przez importem mleka i wyrobów mleczarskich – mówi Andrzej Minarczuk.
Dodaje, że przydałoby się wsparcie Ministerstwa Rolnictwa lub Rozwoju w kompleksowej promocji za granicą polskich wyrobów mleczarskich.
komentarze (4)
\"W mojej ocenie potrzebna jest szybka interwencja państwa i ochrona (lub wsparcie) krajowego rynku przez importem mleka i wyrobów mleczarskich – mówi Andrzej Minarczuk.\" No własnie, a kto destabilizuje nasz rynek? Kto sprowadza tanie mleko z zagranicy? W sklepach nic nie jest taniej niż 2,5 roku temu, a wtedy mleko w skupie było po 1,5 zł.Było to super pomyślane: na pół roku dano rolnikom nadzieję, sprowokowano ich do wyższej produkcji, a teraz ostra jazda w dół. Gdzie są przedstawiciele różnych organizacji mleczarskich, którzy zachęcali do większej produkcji we wrześniu, październiku 2013 roku, występowali w Agrobiznesie. Taka jest ich uczciwość, tanio kupić, drogo sprzedać, tzw.wolny rynek, ale dla wybranych. A chłop produkujący mleko jest niewolnikiem.
Odpowiedzjakże ładnie napisane, że nieudacznicy chcą powrotu komuny. a ponieważ władzę mamy jaką mamy, kto wie...
OdpowiedzTrafna diagnoza sytuacji. Tak jest nie ma co ukrywac
OdpowiedzPowodzenia Prezesie
Odpowiedz