Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Zmiany w kontyngentach taryfowych na masło i sery z Nowej Zelandii

  • Autor: FAMMU/FAPA
  • Data: 04-02-2013, 20:14
Dnia 25 stycznia 2013 r. w Dzienniku Urzędowym UE ukazało się rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 64/2013 z dnia 24.01.2013 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 2535/2001 w zakresie administrowania kontyngentami taryfowymi WTO na ser i masło nowozelandzkie - informuje FAMMU/FAPA.

W celu zapobiegania spekulacji przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego wykorzystania kontyngentów taryfowych dla nowozelandzkiego sera zdecydowano o ograniczeniu wniosków o wydanie pozwolenia do 25% odpowiedniego dostępnego kontyngentu. Ponadto biorąc pod uwagę sezonowość produkcji mleczarskiej w Nowej Zelandii, kształtowanie się cen i czas niezbędny do przewozu przedmiotowych produktów do Unii, należy przewidzieć trzecią serię przydziału pozwoleń na przywóz we wrześniu w odniesieniu do kontyngentów. Wnioski o pozwolenie odnoszą się do co najmniej 10 ton i do ilości nie większej niż ilość dostępna w ramach kontyngentu na podokres.

Wnioski o pozwolenia na przywóz można składać jedynie od dnia 20 do dnia 30 listopada w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 30 czerwca następnego roku; od dnia 1 do dnia 10 czerwca w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 grudnia danego roku; od dnia 1 do dnia 10 września w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia danego roku.

Kontyngenty opiewają łącznie na 74,693 tys. ton masła i 11 tys. ton serów. 4 tys. ton, dotyczy sera do przetworzenia, a 7 tys. ton dot. sera cheddar.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Należność celna przywozowa została ustalona na poziomie 70 EUR/100 kg w przypadku masła i 17,06 EUR/100 kg dla serów. Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 64/2013 stosuje się od roku kontyngentowego rozpoczynającego się w dniu 1 stycznia 2014 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!