Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Coca-Cola: Będziemy konsekwentnie wdrażać w Polsce cele inicjatywy Świat bez Odpadów

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 22-01-2019, 08:06
Coca-Cola zapowiada, że będzie konsekwentnie wdrażać w Polsce cele inicjatywy Świat bez Odpadów i zamierza stworzyć system zamkniętego obiegu w gospodarce, który przynosi korzyści środowisku, jest wygodny dla konsumentów, służy społecznościom i otwiera drogę do trwałych, długofalowych rozwiązań.
Coca-Cola: Będziemy konsekwentnie wdrażać w Polsce cele inicjatywy Świat bez Odpadów
fot. unsplash.com

Rok temu Coca-Cola zainaugurowała swoją globalną ambicję World Without Waste, w ramach której zobowiązała się do 2030 roku uzyskać 100 proc. zbiórki i recyklingu tylu opakowań, ile trafia od firmy na rynek.

World Without Waste – Świat bez Odpadów – to kompleksowa wizja firm systemu CC, na którą składają się 2 niezwykle ważne elementy: zbiórka i recykling oraz ustanowienie na całym świecie nowego standardu opakowań, które w 100 proc. nadają się do recyklingu. 

Firmy systemu Coca-Cola w Polsce sukcesywnie wprowadzają nowe rozwiązania, programy i inicjatywy, prowadzące do osiągnięcia założonego celu i tym samym przyczyniające  się do poprawy stanu naszej planety. Spółki postawiły na współpracę z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się kwestiami ochrony środowiska, wsparcie samorządów w selektywnej zbiórce odpadów poprzez dostarczanie im niezbędnej infrastruktury, a także edukację konsumentów.

Działania te są filarami rozpoczętej latem 2018 r. ogólnopolskiej pilotażowej kampanii „rePETa”, która realizowana jest przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, w partnerstwie z firmami systemu Coca-Cola i przy wsparciu finansowym z The Coca-Cola Foundation. Wybrane gminy otrzymały specjalnie zaprojektowane pojemniki do zbiórki plastikowych odpadów. Pojemniki  wykonano z tworzywa pochodzącego z recyklingu i umieszczono na nich czytelne infografiki, edukujące o tym jakie wrzucać odpady. Dodatkowo umieszczono też informacje o przedmiotach codziennego użytku, które można otrzymać z przetworzonego plastiku.

- Współpracując z Fundacją Nasza Ziemia korzystamy z jej wieloletniego praktycznego doświadczenia w skutecznym aktywizowaniu lokalnych społeczności do uczestnictwa w ekologicznych inicjatywach. Powodzenie naszej globalnej ambicji Świat bez Odpadów opiera się właśnie na budowie wśród konsumentów świadomości, że nie zmienimy świata, jeżeli nie zaczniemy od siebie. Pierwszy krok w kierunku czystej planety możemy wykonać wrzucając po prostu plastikową butelkę do odpowiedniego pojemnika i w ten sposób dając jej „drugie życie” – podkreśla Anna Solarek, dyrektor ds. public affairs i komunikacji w Coca-Cola Poland Services.

W kampanii bierze udział już ponad 20 samorządów z całego kraju, kolejne deklarują chęć przyłączenia się. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy zebrano już niemal 32 tony plastikowych odpadów, co kilkakrotnie przekroczyło wstępne założenia projektu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!