Po dobrych wynikach w zakresie zrównoważonej działalności w 2016 roku, zwłaszcza w kwestiach zatrudnienia, strategii dla rynków wschodzących, ochrony zdrowia i zdrowego odżywiania oraz w wymiarze ekologicznym, spółka osiągnęła łącznie 90 punktów, co jest wynikiem o 38 punktów lepszym od średniej w tej branży.

Bazując na postępach poczynionych w ubiegłych latach, w roku 2016 r. ilość wody zużywanej do produkcji litra napoju zmniejszyła się o 3%. Współczynnik zużycia energii również zmniejszył się o 5%, co oznacza, że spółka potrzebuje obecnie mniej energii na wyprodukowanie jednego litra napoju. W roku 2016 odzyskano do recyklingu 37% wszystkich opakowań wprowadzonych na rynek.

Coca-Cola HBC obsługuje około 600 milionów konsumentów na 28 rynkach rozwiniętych, rozwijających się i wschodzących, na trzech kontynentach – zatrudniając przy tym 31 083 osób. W 2016 roku firma zainwestowała 7,3 mln euro, czyli 1,6% swojego zysku przed opodatkowaniem, w liczne projekty mające na celu poprawę dobrobytu społeczności, koncentrujące się na kwestiach ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zarządzania nią oraz rozwoju młodzieży, współpracując z ponad 294 organizacjami pozarządowymi. Liczba dostawców w łańcuchu wartości sięgnęła 35 tys., a wydatki na rzecz dostawców w 2016 r. – 3,1 mld euro. Łączna kwota zapłaconych podatków w ubiegłym roku wyniosła 281 mln euro.

Coca‑Cola HBC jest wiodącym rozlewcą koncernu The Coca‑Cola Company. Spółka jest notowana w segmencie premium na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE: CCH). Jej akcje są także notowane na giełdzie w Atenach (ATHEX: EEE). 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl