Partnerzy portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu
Napoje

Coca-Cola jako odrdzewiacz? Kolejny pomysł na ominięcie podatku cukrowego

W odpowiedzi na wprowadzenie podatku cukrowego niektóre sklepy sprowadzają z Czech Coca-Colę i inne napoje jako...środek odrdzewiający - informuje Radio Zet.

Coca-Cola jako odrdzewiacz? Kolejny pomysł na ominięcie podatku cukrowego
Przedsiębiorcy nie ustają w poszukiwaniach kolejnych sposobów na ominięcie podatku cukrowego. fot. shutterstock

Podatek cukrowy zaowocował znacznym wzrostem cen napojów słodzonych. Wśród pomysłów na jego złagodzenie lub ominięcie pojawiło się sprowadzanie napojów jako środków odrdzewiających.

Skuteczność coli w walce z tlenkiem żelaza została potwierdzona wieloma niezależnymi testami. Niektóre napoje rzeczywiście mogą być używane do oczyszczania metali z rdzy. Taki wybieg pozwala obniżyć cenę sprzedawanej butelki nawet o 2 zł na sztuce, nic dziwnego, że idea zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród przygranicznych sklepikarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

podatek cukrowy RSS ALERT    /    napoje gazowane RSS ALERT

KOMENTARZE (63)

  • fsd 2021-01-08 16:20:25
    od przyszłego tygodnia w OBI :)
    • Lokutus borg 2021-01-08 22:53:37
      W obi jest od lat przy kasie
      • Colaman 2021-01-09 10:26:41
        Obi ,to z Pepsi konkretnie romansuje od lat.(lodówki, przy kasach)
      • Emiliano 2021-01-11 11:48:13
        Jeżeli już to Pepsi
  • Janusz 2021-01-08 18:17:14
    Niektóre sklepy, czyli które?
  • Jjjj 2021-01-08 20:35:46
    Popieram jebaccc pis
    • Czesła 2021-01-08 21:18:08
      Nie pożyteczny idiota ☹️
    • Dany 2021-01-08 21:38:42
      Sam sie jeb...baranie !!!! PO ci da ? Juz zapomniales jak sprzedali i rozkradli Polske. I za ich czasów pensje 1800 zł brutto najniższa krajowa.
      • Ktoś 2021-01-08 21:47:04
        A teraz minimalna tak czy siak zarabiasz tyle samo bo inflacja xD
      • Bayman 2021-01-08 22:10:15
        Pisior od rydzyka
      • Chudy 2021-01-08 23:06:44
        Jesteś (...) patologia tacy jak Ty popierają pis bo tacy jak ja musimy zapierdalac na was
      • Mari 2021-01-08 23:09:26
        Gamoniu , co z tego że teraz zarabiasz 2100 jak wszystko jest droższe , za to rozdawnictwo przecież płacimy my podatnicy
      • Mari 2021-01-08 23:11:50
        I jeszcze jedno , zapracuj a nie liczysz że ktoś ci coś da , jak ja nie trawie ludzi których sztuka przeżycia skupia się na pożycz daj
      • Antoni M. 2021-01-08 23:12:01
        Pis ci da 500 a zabierze 510, bezmózgu. Ybaćpis i jego wyborców
      • Xyz 2021-01-09 01:18:43
        Za te 1800 kupiłeś więcej niż teraz za 3000
      • Adrian 2021-01-09 01:30:53
        PiS ci "daje" tyle że kosztem zwiększenia kosztów życia, na przełomie ostatnich lat chleb z 2.5zł podrożał do 4, większość środków codziennego użytku podrożało, wszystkiemu winne "dodatki" socjalne takie jak 500+, 13. Po wprowadzeniu np 13 koszty miesięcznego wydatku na życie seniora wzrosły na tyle że ta 13 spowodowała spadek ich poziomu życia. Taka jest właśnie mentalność Polaków którzy zatrzymali się X lat temu, dla nich 500+ to dodatkowe 500zł a nie potrafią sobie uświadomić że z tego 500zł miesięcznie musi oddawać znacznie więcej.
      • Gree 2021-01-09 09:59:46
        Twardodupy elektorat widzę. Was żeby te PiSowskie (...) zapiekły, to trzeba by zlikwidować albo ograniczyć pomoce dla nierobów w postaci zasiłku i socjalu. Marzy mi się 500+ w postaci ulgi podatkowej odliczanej od PIT. Patolski kwik słychać by było nawet w Hiszpanii.
      • Hhh 2021-01-09 14:06:26
        Przecież nigdzie chłop nie napisał że popiera PO poza tym co z wami ludzie czy to pis czy po to jeden ch*j Każdy chce tylko dopchać się do koryta i jak najwięcej na kraść i tyle
      • BWZ 2021-01-09 15:14:47
        Ciebie nierobie PO okradła, a PiS dało 500+. Dla paru srebrników, tak się skur..ć. Suwerenowi się należy.
      • Mrówa 2021-01-09 19:05:23
        Idź w ch.j ty PISowski dzwonie
      • Aaaa 2021-01-09 20:24:28
        Co za (...) pisowski
      • Paweł 2021-01-09 22:12:53
        Pisior j.... Y
      • alfonso 2021-01-10 18:29:33
        JEBAC to POPIS nie tylko PO a i PIS obrońco najgłupszych parti. Tak samo głupich jak ty.
      • PisPo jedno zło 2021-01-10 18:52:51
        To jedyny argument, przywołać PO. Ludzie głosują też na innych a nie tylko na Po i PiS i tego nie potrafisz zrozumieć.
      • Manyk 2021-01-11 11:24:14
        Ty...Dany?A Ty co?Pisior?Czyli 20 nowych podatków to też PO dała?A ile warte jest 1800 teraz? Trochę zastanów się ...
    • Dany 2021-01-09 11:16:20
      Oj ludziska jakie wy jesteście głupie. Nigdy nie bralem 500+ i nigdy zadnych pieniędzy od mopsow itp. Mam firme transportową i jest juz mi obojetne czy pis czy po. Dorobilem sie wszystkiego ciezkom pracą i realizacja marzeń o tym zeby miec swoj interes i doszedlem do tego. . Gdy mialem lat 18 pamietam czasy PO . I nie sa to czasy dobre. Tylko czekam jak wybierzecie sobie to swoje PO. Pieprzom wam te swoje bajki i buntuja przeciw pis. A wy łykacie to wszystko i smieja sie tam z was jacy to głupi jestescie. Ale gdy sobie juz wybierzecie tą swoja partie to nie ja bede pracował u niemca , czy holendra. Tylko wy bedziecie zapiepszac na swojej ziemi jak tania sila robocza jak za czasow po. Jak znowu przyjdzie obcokrajowiec i zacznie kupowac polske jak to za ich czasów sprzedawali wszystko co sie da. Bedziecie jezdzic na mazury to juz nie do siebie tylko do niemca. Przypomnijcie sobie jak po zaczynalo ziemię sprzedwac niemcom na mazurach. Do tej pory za rządów po chyba juz by naszej ojczyzny nie bylo i szanujcie to ze nasi dziadkowie oddawali zycie za ojczyzne. Nie jestem pisowcem. I poszedl bym glosowac na inna partie ale tylko nie na PO. Na tych zlodzieij nigdy juz nie zaglosuje wole juz to pis niz zeby tamci doszli do wladzy.
      • danglan 2021-01-09 14:11:12
        Dobrze mówisz , polać....
      • Anna 2021-01-10 08:15:24
        Najpierw to idź do szkoły biznesmenie, bo z pisownią polskiego kulejesz.
      • Kall 2021-01-10 15:26:38
        Firmę masz, a pisać po polsku nie potrafisz, wstyd
    • Popieram 2021-01-10 14:51:04
      Jebać PO i niemieckie chamskie bydlo
    • Jacek 2021-01-10 18:22:36
      Wal się na ryj PIS ci życie uratował
      • Manyk 2021-01-11 11:26:40
        Chyba Tobie...
    • Mariusz 2021-01-11 15:56:46
      Jebnij to się w łeb
  • Tomasz 2021-01-08 20:37:13
    ....zawsze jest jakaś luka...trzeba popatrzeć..
  • Endriu 2021-01-08 23:31:06
    Można też jako odkamieniacz do kibla albo środek na biegunkę.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 121.29.46.181