Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Czy na rynku tłoczni soków jest już tłoczno?

  • Autor: Albert Katana; www.sadyogrody.pl
  • Data: 20-02-2020, 08:33
- Soki tłoczone od kliku lat cieszą się duża popularnością wśród klientów. Obecnie nie obserwujemy znaczących wzrostów zainteresowania, sytuacja jest raczej stabilna. Aby być konkurencyjnymi i się rozwijać, przy wysyceniu rynku jakie obserwujemy obecnie, konieczne jest ciągłe inwestowanie w nowe produkty i opakowania - mówi w wywiadzie dla sadyogrody.pl, Karol Bartczak z firmy Sadvit działającej w gminie Warka.
Czy na rynku tłoczni soków jest już tłoczno?
Wywiad z Karolem Bartczakiem z firmy Sadvit działającej w gminie Warka; fot. sadvit.pl

Sadvit produkuje 15 smaków soków - z jakich jabłek? Czy soki udają się znakomicie ze wszystkich odmian?

Soki produkujemy praktycznie ze wszystkich odmian jabłek. Mieszankę do danej partii dobieramy tak, żeby sok był smaczny i atrakcyjny wizualnie. Bardzo ważna jest dla nas jakość surowca – niedopuszczalne są owoce nadgniłe i mocno przejrzałe.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Czy na rynku tłoczni jest już tłoczno? Jak duża jest konkurencja na rynku, czy każdy podmiot ma swój obszar działania, czy też trwa ostra rywalizacja o rynek?

Zdecydowanie tak, w promieniu 5 kilometrów od nas działają 4 firmy prowadzące podobną działalność. W skali ogólnopolskiej również znacznie przybyło podmiotów prowadzących podobną działalność. Rywalizacja o klienta jest bardzo widoczna i znajduje swoje odzwierciedlenie w spadkach cen usług i produktów.

Czy Państwa zdaniem moda na soki tłoczone przemija, czy jest wciąż żywa, a nawet są perspektywy jej nasilenia? Jakie są perspektywy polskich małych tłoczni soków?

Soki tłoczone od kliku lat cieszą się duża popularnością wśród klientów. Obecnie nie obserwujemy znaczących wzrostów zainteresowania, sytuacja jest raczej stabilna. Aby być konkurencyjnymi i się rozwijać, przy wysyceniu rynku jakie obserwujemy obecnie, konieczne jest ciągłe inwestowanie w nowe produkty i opakowania.

Cały wywiad na www.sadyogrody.pl.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!