Jak podkreśla Józef Cechini, na wprowadzenie na rynek wód funkcjonalnych na pewno zdecyduje się wielu producentów wód niskomineralizowanych i chcąc podnieść atrakcyjność odżywczą swoich produktów w oczach klienta będą serwować mu różnego rodzaju dodatki do takiej wody. - W tej sytuacji pojawia się kolejne pytanie: jakiego pochodzenia są to dodatki, czy są one naturalne i w jakim stopniu faktycznie są odżywcze dla organizmu oraz jaki będzie poziom ich wchłanialności przez organizm? - przyznaje wiceprezes Cechini-Muszyna.

Jak tłumaczy, na chwilę obecną największą popularnością cieszą się wody źródlane. - Zajmują one lwią cześć rynku i ma to swoje uzasadnienie w tym, iż najwięksi producenci dysponują wodą niskozmineralizowaną, której jest nieporównywalnie więcej niż wody mineralnej (wysokozmineralizowanej), tak więc największe koncerny nastawione są na produkcję oraz propagowanie właśnie tej wody. Mimo to, jako producent wody mineralnej o wysokiej zawartości wapnia i magnezu odczuwamy stale rosnące zainteresowanie klientów wodą mineralną z naturalnymi minerałami, jaka w sposób zdecydowanie inny odżywia nasz organizm w stosunku do wody niskozmineralizowanej, w której to zawartość składników odżywczych jest znikoma. Jesteśmy przekonani, że klienci wybierając żywność naturalną i nieprzetworzoną będą z równą konsekwencją podchodzić do wyboru wody, którą piją i sięgać po tę wysokozmineralizowaną - komentuje Józef Cechini.

Jego zdaniem rok 2012 upłynął bardzo pozytywnie. - Zgodnie z naszymi założeniami utrzymaliśmy dynamikę sprzedaży, a grono naszych klientów cały czas się powiększa, dlatego z optymizmem patrzymy na rok 2013. Zauważalna jest też coraz mniejsza sezonowość, nie mniej jednak dla całej branży ważne jest upalne lato, które może nam bardzo pomóc bądź też utrudnić realizację zamierzonych celów - dodaje.

Cechini Muszyna to producent naturalnej wysokozmineralizowanej wody. Firma powstała w 2001 roku i z każdym kolejnym rokiem sukcesywnie powiększa grono swoich odbiorców, umacniając swoją pozycję na rynku wód mineralnych. Wody Cechini Muszyna dostępne są w butelkach o pojemności 2l, 1,5l oraz 0,33l.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl