Za pośrednictwem serwisu LinkedIn Nutricia Polska zapewniła, że podjęła kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom pochodzącym z Ukrainy i ich rodzinom.

„Zdecydowaliśmy o przekazaniu zapasu naszych produktów (woda i napoje Danone, Żywiec Zdrój, produkty mleczne i pochodzenia roślinnego, żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalistyczna Nutricia) na rzecz Ukraińskiego Domu w Warszawie prowadzonego przez Fundację Nasz Wybór oraz przekazaniu wsparcia finansowego w wysokości 500 000 zł na rzecz Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)” – przekazała spółka w mediach społecznościowych.

– Przeznaczymy środki na pomoc obywatelom Ukrainy, w tym na ewakuację ludności, pomoc psychologiczną dla dzieci, żywność oraz pakiety pomocowe dla ofiar wojny. W zależności od rozwoju sytuacji Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej będzie podejmowała kolejne kroki, by nieść pomoc. Wsparcie finansowe od firmy Danone to ważny gest solidarności z Ukrainą, a nam pozwoli działać na miejscu - mówi Michalina Chachuła z PCPM.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl