Dlaczego PepsiCo inwestuje w Polsce?

Silviu Popovici, prezes PepsiCo na Europę podczas otwarcia najnowszego zakładu spółki w Świętem k. Środy Śląskiej uzasadniał decyzję koncernu o lokalizacji fabryki w Polsce.

- Często pytają mnie, dlaczego wybieramy Polskę jako miejsce naszych inwestycji. Nie robimy tego z powodu położenia geograficznego, ponieważ dookoła jest wiele innych krajów, z których możemy dostarczać np. do Niemiec. Nie robimy tego z powodu niskich kosztów pracy albo dobrze wykształconych pracowników, bo inne kraje też mają wyedukowaną siłę roboczą - dodał.

PepsiCo o spotkaniach z polskimi władzami ws. nowej inwestycji

Popovici przyznał, że PepsiCo wybiera Polskę dzięki dobrym relacjom z polskim rządem.

- Wszystko zaczęło się w chwili kiedy Ramon Laguarta, szef PepsiCo spotkał się w Davos z premierem Morawieckim. Następnie ja spotkałem się z ministrem rozwoju i zaczęliśmy ściśle współpracować nad projektem, który od początku miał być wzorcowym obiektem dla innych krajów. Z tego miejsca dziękuję władzom centralnym, lokalnym, wykonawcom, rolnikom oraz pracownikom PepsiCo - wskazał. 

PepsiCo zmniejsza zawartość tłuszczu i cukru w produktach

Silviu Popovici wskazał także, że PepsiCo podejmuje działania na rzecz redukcji zawartości cukru i tłuszczu w produktach.

 

- Odnosimy na tym polu sukcesy. Już osiągnęliśmy poziom 20-75 proc redukcji poziomu cukru i tłuszczów, a nasz nowy produkt Lay's Oven Baked, które będą produkowane także w nowym zakładzie w Świętem, dzięki temu, że nie są smażone, zawierają o 50 proc mniej tłuszczu. Staramy się przekształcać łańcuch produkcji od pola do stołu zmniejszając wpływ na środowisko i uczynić nasz biznes bardziej zrównoważonym - podsumował.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl