Serwis Beveragedaily.com określił najgorętsze trendy na rynku napojów na 2019 rok.

1. Hyper-personalizowana funkcjonalność

Konsumenci w coraz większym stopniu korzystają z napojów funkcjonalnych, w których znajdują się takie dobroczynne składniki, jak kurkuma, węgiel aktywowany, matcha, melatonina i aloes. Dodatkowo są oferowane w poręcznych butelkach w stylu convenience.

Analitycy rynkowi oczekują w najbliższym czasie jeszcze więcej spersonalizowanych funkcjonalności napojów, które będę wspierały np. zdrowie jamy ustnej lub układu sercowo-naczyniowego.

2. Roślinnie

Coraz więcej konsumentów stara się ograniczać spożycie mięsa i popiera weganizm. Panuje przekonanie, że produkty roślinne są zdrowsze i bardziej zrównoważone niż ich niewegańskie odpowiedniki. Dlatego - także osoby spożywające mięso na co dzień - interesują się produktami roślinnymi. Dlatego ciekawym trendem są napoje na bazie migdałów, soi, kokosa czy owsa.

3. Kolorowo

Z badań wynika, że konsumenci szukają jasnych, odważnych barw napojów. Młodzi ludzie kreują też takie trendy na Instagramie. Dlatego do produkcji napojów coraz częściej wykorzystuje się niebieskie algi, buraki, matchę, groszek Clitoria ternatea (tradycyjnie popularny na południowym wschodzie Azji).

4. Smaki inspirowane światem

Kardamon, imbir, chińskie przyprawy, pieprz cayenne, jalapeño, chili i habanero - to tylko kilka inspiracji smaków i zapachów etnicznych używanych w napojach. Trend ten będzie się nasilał w 2019 r.

5. Tekstura

Już nie tylko smak i kolor, ale także tekstura nabiera coraz większego znaczenie na rynku napojów. Aby zachęcić konsumentów napoje coraz częściej zawierają różnego rodzaju cząstki (np. owoców w przypadku soków), ale także podlegają niestandardowemu gazowaniu, co później wyróżnia ich pianką. 

6. Zrównoważony rozwój

Zainteresowanie odpowiedzialną konsumpcją nie sprowadza się już tylko do ograniczenia zużycia plastiku. Dane z Nielsen i Mintel wskazują, że konsumenci będą płacić więcej za produkty, które twierdzą, że są zrównoważone (nie tylko przez opakowanie, ale także np. poprzez sposób produkcji i źródło pozyskania składników).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl