Przeważająca część Polaków spędza święta rodzinnie w domu, jednak 9% badanych wybierze się wtedy do restauracji. Z badania Kingi Pienińskiej wynika, że w ciągu ostatnich 3 lat restauracje odwiedził każdy z badanych Polaków, a 71% robi to regularnie przynajmniej raz na 2-3 miesiące. 77% ankietowanych bywa tam z członkami rodziny. Pokazuje to, że chcemy utrzymywać z nimi dobre relacje, troszczymy się o najbliższych oraz ich zdrowie. Dlatego do posiłków najczęściej dobieramy bogaty w witaminy sok (63%) oraz wodę butelkowaną, na którą decyduje się 46% restauracyjnych gości. Głównym powodem wyboru wody, wskazanym przez 83% badanych, są względy zdrowotne, ale aż 69% respondentów dostrzega jej walory smakowe.

Mimo rosnącego tempa życia i upowszechniającego się konsumpcjonizmu, święta Bożego Narodzenia nadal mają w Polsce wymiar tradycyjny – religijny i przede wszystkim rodzinny, a Polacy wysoko cenią czas spędzany wspólnie z bliskimi. 

- Ze względu na nasze zajętości, nie możemy spędzać z mężem wspólnie tyle czasu, ile byśmy chcieli. Dlatego każda chwila w rodzinnym gronie jest dla nas bardzo cenna - mówi Ania Lewandowska, ambasadorka wody marki Kinga Pienińska. - Celebrujemy okazje do rozmowy przy wspólnym stole, bo wiemy jak istotne są one w budowaniu naszego poczucia bliskości. To naprawdę ważne, by pielęgnować relacje z najbliższymi – kontynuuje Ania. - Kiedy myślę o zbliżającym się Bożym Narodzeniu, najlepszym gwiazdkowym prezentem zdaje się właśnie ten wspólnie spędzony czas – dodaje Lewandowska.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl