Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Kofola: Udany sezon i zmiany w zarządzie

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 13-11-2018, 13:14
Sprzedaż Grupy Kofola, z wyłączeniem polskiego segmentu, wzrosła od początku roku o 7%, przy polskim segmencie grupa zwiększyła się o 2,3%. Wskaźnik EBITDA wzrósł o 18,2% od początku roku, a wskaźnik EBIT wzrósł nawet o 39%. W sierpniu sprzedaż po raz pierwszy w historii przekroczyła miesięczny próg miliarda koron.
Kofola: Udany sezon i zmiany w zarządzie
fot. materiały prasowe

- W tym roku minęło dokładnie 25 lat od pierwszego napoju, który wyprodukowaliśmy w Krnovie, a kiedy spoglądamy wstecz, niemal niewiarygodne jest to, co firma osiągnęła w ciągu ćwierćwiecza - mówi Jannis Samaras, CEO grupy Kofola, i kontynuuje: - Realizujemy nasze plany i cele. Uważam sezon za wyjątkowo udany. Oczywiście sprzyjała nam również pogoda, ale jesteśmy najbardziej zadowoleni ze wzrostu udziału w rynku segmentu HoReCa. Z korporacyjnego punktu widzenia znaczący wzrost płynności naszych akcji po opuszczeniu nas przez partnera kapitałowego jest wprost kamieniem milowym. Wierzę, że nasz wysiłek wkrótce znajdzie odzwierciedlenie w atrakcyjności Kofoli dla inwestorów.

Na rynku czeskim grupa zwiększyła sprzedaż o 10,1% rok do roku, a Czesi tradycyjnie najczęściej kupowali marki Kofola, Rauch i Vinea. Rynek słowacki przyczynił się do wzrostu sprzedaży o 3%, a marka Rajec znacząco wpłynęła na sprzedaż. Sprzedaż UGO - najszybciej rosnącej marki w portfolio Kofola, wzrosła o 79% dzięki 79 Fresh Barów i Salaterii. W regionie adriatyckim Grupa nadal odnosi duże sukcesy, co znalazło odzwierciedlenie we wzroście sprzedaży o 5,2% rok do roku.

Oprócz wyników ekonomicznych, Grupa ogłosiła również zmiany w Zarządzie. Jannis Samaras do tej pory zarządzał zarówno całą Grupą Kofola, jak i działalnością na rynku czeskim i słowackim. Ze względu na rozwój Grupy, jako urodzony strategy i wizjoner, zdecydował się skupić tylko na jednym obszarze – strategicznego zarządzenia Grupą.

Zarządzanie rynkiem czeskim i słowackim objął wcześniejszy Dyrektor Finansowy Grupy - Daniel Buryš, który podczas swojej ośmioletniej kariery w Grupie Kofola wielokrotnie udowodnił swój talent biznesowy, a od listopada może w pełni go realizować, zarządzając działaniami na rynku czeskim i słowackim.

-Daniel Buryš skoncentruje się na najważniejszej części naszego biznesu i  poświęci mu całą uwagę, na jaką zasługuje. Dzięki tej zmianie ja zyskuję przestrzeń do koncentracji na przyszłości i kierunku całej Grupy. Przed nami wielkie wyzwania i konieczne jest, aby przygotować się na nich tak dobrze, jak to tylko możliwe - komentuje Jannis Samaras.

Pozycję Dyrektora Finansowego Grupy Kofola obejmie Paweł Jakubík, który przez 10 lat zdobywał doświadczenie w obszarze finansowym, pracując dla Kofoli na stanowisku Managera Finansowego oraz członka Rady Nadzorczej.

Spółka ogłosiła także, że Walne Zgromadzenie odbędzie się 30 listopada. Głównymi tematami będą nie tylko zmiana statutu spółki, ale także powołanie członków Komitetu Audytu i Rady Nadzorczej.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!