Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Krynica Vitamin: 33% wzrostu przychodów ze sprzedaży po trzech kwartałach

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 13-11-2018, 11:01
Grupa Krynica Vitamin zanotowała za pierwsze 9 miesięcy br. przychody w wysokości 2017,11 mln zł w porównaniu do 156,29 przed rokiem. Zysk netto wyniósł 4,53 mln zł (3,68 mln zł rok wcześniej).
Krynica Vitamin: 33% wzrostu przychodów ze sprzedaży po trzech kwartałach
fot. shutterstock.com

- Za trzy kwartały 2018 roku spółka osiągnęła ok. 33% wzrostu przychodów ze sprzedaży produktów. Wynik ten jest przede wszystkim efektem rozszerzenia portfolio o napoje w opakowaniach typu PET oraz rozpoczęciem realizacji kontraktu o współpracy z jednym z światowych liderów rynku spożywczego, o czym spółka informowała odpowiednio w raportach bieżących nr 13/2018 oraz 3/2018. Jednocześnie spółka rozwija sprzedaż do klientów na rynkach zagranicznych - napisano w raporcie kwartalnym.

- Grupa uzyskuje przychody ze sprzedaży na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych. Udział
sprzedaży zagranicznej w całkowitych przychodach ze sprzedaży wyniósł w III kwartale 2018 roku 38,3%. W analogicznym okresie roku 2017 udział ten wynosił 56,1 %. Przyczyną tak znaczącego spadku udziału eksportu jest duży wzrost sprzedaży krajowej, związany głównie z rozszerzeniem współpracy z
dotychczasowym klientem o produkty w opakowaniu PET oraz pozyskaniem nowego strategicznego
klienta w Polsce. Największymi rynkami zagranicznymi dla Grupy w III kwartale 2018 roku były Niemcy, Czechy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia i Słowacja - dodano.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Krynica Vitamin jest jednym z wiodących producentów napojów funkcjonalnych, wśród których około 75% stanowią napoje energetyczne. Specjalizuje się w produkcji napojów dla marek własnych oraz w usługowym rozlewie dla produktów markowych. Grupa głównie koncentruje się na szybko rozwijającej się kategorii napojów funkcjonalnych, takich jak napoje energetyczne, napoje dla sportowców i napoje słodowe. Nowe kategorie to napoje gazowane, napoje niegazowane i napoje herbaciane.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jadzia 2018-11-13 12:16:32

    Takich napoi to ja nie pijam, cisowianka lekko gazowana u mnie gości. świadomie sięgam po zdrowe napoje.

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!