Partnerzy portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu
Napoje

Przez podatek cukrowy zdrożeje woda mineralna

Od początku roku obowiązuje nowy podatek cukrowy. Naliczany jest on m.in. od napojów zawierających cukier i substancje słodzące, ale dotyczy także piw bezalkoholowych. Okazuje się, że efekcie jego wprowadzenia może zdrożeć też woda w butelkach - pisze portal biznes.wprost.pl

Przez podatek cukrowy zdrożeje woda mineralna
Przez podatek cukrowy zdrożeje woda mineralna / fot. shutterstock

Jak informuje portal, mimo że woda nie jest napojem, który obejmuje podatek cukrowy, to jej ceny mogą pójść w górę.

- Część popularnych marek wód mineralnych należy do dużych koncernów, które produkują napoje słodzone. Będę one musiały szukać sposobów na wyrównanie zysków, które może zmniejszyć wprowadzenie nowej daniny. Producenci obawiają się bowiem, że nowy podatek wyraźnie wpłynie na spadek sprzedaży produktów - czytamy w artykule na biznes.wprost.pl

- Podwyżka cen napojów słodzonych może zwiększyć popyt na wodę. Zwiększy się bowiem moda na jej picie. Firmy, które produkują i napoje słodzone i wodę, będą mogły dzięki podwyżkom cen wody wprowadzić mniejsze podwyżki na napoje gazowane. Prognozuje się, że woda może podrożeć nawet o kilka procent - dodaje portal.

Czytaj więcej: biznes.wprost.pl

Zacznij sprzedawać produkty spożywcze w sieci - wypróbuj serwis Giełda Rolna

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

podatek cukrowy RSS ALERT    /    woda mineralna RSS ALERT    /    podwyżka cen RSS ALERT

KOMENTARZE (65)

  • Olaboga 2021-01-07 00:08:14
    Czysta paranoja... Że niby woda nie była nigdy modna? To niech producenci się zdecydują czy lansują zdrowy styl życia i picie "modnej" wody mineralnej, czy wprost przeciwnie... Za zdrowie przecież i tak trzeba płacić.
    • Max 2021-01-07 00:27:58
      Pretensje do PiSu a nie do firm, które aby funkcjonować muszą zarabiać. Poczekaj kilka miesięcy jak rachunki za prąd będą wyższe, wtedy jeszcze bardziej wszystko zdrożeje!
      • Mircyna 2021-01-07 01:04:22
        Prąd to drożeje od stycznia
      • Bok 2021-01-07 13:52:52
        @mircyna Dokladnie od stycznia ale rachunki będą w kolejnych miesiącach a wtedy się zacznie...
  • Pablo 2021-01-07 00:39:44
    w (...) wsadzcie sobie te wszystkie napoje i wody , bo ja mam studnie głębinową i mam czyściutką zdrową wodę, i nie wydam ani grosza żeby wspomagać Pisiorów.
    • Kat 2021-01-07 05:45:07
      Tu nie chodzi o wodę czy napoje tylko ale o cukier człowieku, kawe czy cherbate też ze studni wyciągniesz mądrali?
      • Zoja 2021-01-07 06:02:34
        To pij bez cukru, będzie taniej i zdrowiej.
      • Piszpoprawnie 2021-01-07 09:11:12
        Herbatę mądralo, a nie cherbate 🤣🤣🤣
      • gbur 2021-01-07 17:35:19
        nie cherbata..... tylko herbata.. na ch..... to jest męski organ
    • Wodnik 2021-01-07 13:57:18
      Raz, że nie każdy i nie wszędzie może mieć taką studnie, obecnie niewielki odsetek ma społeczeństwa polskiego dysponuje ów studnią. Dwa, wody czerpane z takich ujęć są coraz to mniej zdatne do spożycia spożywczego. Po większości nadają się do podlewania roślin, przemysłu ogulnego.
  • Seweryn 2021-01-07 00:59:02
    A ja będę kupował wodę mineralną z firmy która handluje tylko woda mineralną bo nie będę płacił haraczu za odbicie sobie strat w przychodach z tytułu spadku podaży na produkty cukrzycogenne. Sam mam teraz cukrzycę i mam gdzieś koncerny wpompowywujace 2 szklanki cukru do butelki
    • Lukas 2021-01-07 10:56:23
      Spożywanie cukru nie powoduje cukrzycy,tylko nadwagę.Cukrzyca jest związana z zaburzeniami trzustki,która cukru nie może przetrawić.
      • Marta 2021-01-07 18:25:22
        A problemy z trzustką to snąd się biorą? Jak jest atakowana morzem cukru to się szybko eksploatuje i dlatego poźniej nie działa
    • Max 2021-01-07 15:57:16
      Nie bój się, wprowadzenie nowego podatku jak i inne podwyżki w tym prąd skutkuje inflacja. Także wszystko idzie do góry. Dziękuj PiSowi.
    • Zibi 2021-01-08 03:33:50
      Jak masz cukrzycę to płać podatek od cukru
  • Dart tyranus 2021-01-07 01:03:23
    Wy głubcy robicie tak jak wam zagrają jak marionetki, A CO GDYBY NIE KUPOWAĆ ZAWSZELKĄ CENĘ NAPOJÓW I INNYCH ZECZY CZY NASI POLITYCY TEDY NIE STRACILI BO MY NIE KUPUJEMY A WTEDY DO ICH KIESZEŃ TRAFIA MNIEJ więc zastanówcie się co czeba zrobić z pis
  • Tusk 2021-01-07 01:44:41
    Co niektórzy piszą?????PiS winny???nie dziwię się ze Polacy mają iq50!!KEuropejska to wprowadziła!!!dziękujcie lewakom Merkel,Marcinowi,Michałowi i innym,boże jakie dzbany tu piszą!!!
    • Zoja 2021-01-07 06:07:23
      Ale pieniążki z UE, to już nie są przykre. Przestań pić ten rozposzczony cukier w kolorowej wodzie, to zaczniesz racjonalnie myśleć.
      • Yuliya 2021-01-07 11:57:38
        Europa zawsze jest winna, za zło całego świata dla tych fanatyków
      • Bob 2021-01-07 17:12:47
        To nie są pieniążki UE... To trzeba oddać to tak jak z kredytem na dobrych warunkach. Idź się doucz dzbanie.
      • max 2021-01-07 18:07:52
        @bob Idź dokształć się w strukturach europejskich. Dowiesz się dla kogo są przyznawane na jakich warunkach i kto ile wpłaca i dla czego. Wtedy będziesz mógł się wypowiadać lecz do póki powielasz pitolenie pijanego księdza do póty robisz z siebie pośmiewisko. ps wiedza ta jest dostępna dla każdego, masz internet to uderzaj śmiało na oficjalne strony UE. Mogę ci tylko troszkę pomóc. Przez okres 16 lat Polska została dofinansowana przeszło 181 miliardami Euro, natomiast zobligowani zostaliśmy do wpłacenia 58 miliardów Euro. Dzbanie!
    • Bok 2021-01-07 13:59:39
      Grubo się mylisz, nic do tego nie ma UE. Ale jak widać łykasz jak pelikan propagandę pro PiSdowska.
    • Kk 2021-01-07 16:33:22
      Zobacz jak niski jest podatek cukrowy w innych krajach w porownaniu do tego w Polsce, nie zwalaj winy na Unie tylko na dojną zmiane.
    • Andi 2021-01-11 00:39:36
      Jakoś w Niemczech napoje nie podrożały a cola była tańsza nawet przed podatkiem cukrowym u nas .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.40.250